Нажмите "Enter", чтобы перейти к контенту

Автономне плавання: оптимізуємо Android без реєстрації і SMS

Краще — ворог хорошого. Перші дні і навіть місяці новий Android-смартфон працює ідеально, але з часом «вау-ефект» пропадає, а користувачеві починає ввижатися падіння продуктивності та автономності. У пошуках рішення проблеми в справу йдуть всі засоби — до тих пір, поки остаточно «оптимізований» девайс не перетворюється в концептуальний цегла. Чому не варто лагодити те, що не ламалося, і як продовжити термін безпроблемної служби свого гаджета — про це й поговоримо в сьогоднішній статті.

Автономное плавание: оптимизируем Android без регистрации и SMS

Реальних причин втрати продуктивності Android-смартфона (як і скорочення автономності акумулятора) набагато менше, ніж здається — і в першу чергу це брак системних ресурсів для нормальної роботи операційної системи і активних додатків. І справа навіть не в тому, наскільки «чиста» версія ОС встановлена в апарат. Найчастіше до втрати колишньої спритності пристрою винен сам його власник, засоривший внутрішню пам’ять. Боротьба за вільні мегабайти часто ведеться радикальними методами — від використання сумнівної софта для очищення пам’яті і до знаменитого Hard Reset. На жаль, такими способами можна виграти бій, але не війну — нас цікавить довгостроковий ефект. А адже для його досягнення досить дотримуватися декількох простих, але дієвих правил.

 

Відсікаємо зайве

Автономное плавание: оптимизируем Android без регистрации и SMS

Генеральне прибирання актуальна не тільки для житлоплощі — внутрішнього простору Android-смартфона вона теж піде на користь. Багато додатків, викачані заради п’яти хвилин пустощів, роками займають місце в пам’яті девайса. І не тільки у вбудованій — проявляти фонову активність і забивати кеш зі всіма витікаючими ці «гастарбайтери» будуть нарівні з постійно застосовуваними «роботягами». Так що хоча б раз на півроку варто провести ретельну інспекцію у менеджері програм: часу така процедура забере небагато, а апарат може розвантажити вельми відчутно.

 

Включаємо автояскравість

Автоматична яскравість — це не тільки зручно, але і практично. Викручувати повзунок на примусовий мінімум варто лише в умовах жорсткої економії, в інших же випадках автояскравість реально економить заряд. Крім того, дана функція не тільки керує силою підсвічування, але і змінює гамма-криві для підвищення контрастності в тяжких умовах роботи. Якщо ж стандартні налаштування з якоїсь причини викликають когнітивний дисонанс, ситуацію вдасться врятувати за допомогою однієї із спеціальних утиліт. Наприклад, IntelliScreen запобігає затемнення дисплея в обраних додатках. А Yet Another Auto Brightness дозволяє вручну відредагувати штатні значення автояркости.

 

Замінюємо програми браузером

Автономное плавание: оптимизируем Android без регистрации и SMS

На жаль, багато користувачів Android недооцінюють браузер, використовуючи його тільки для відкриття інтернет-сторінок. Між тим, багато клієнтів для Android банально дублюють вміст сайтів — наприклад, новинні програми або клієнти соціальних мереж. Ресурсів же весь цей розсадник навіть у фоновому режимі споживає чимало. Наприклад, мобільний клієнт Facebook, відповідно до щорічного звіту AVG Android App Report, займає верхні рядки в хіт-параді найненажерливіших програм на платформі Android. Те ж стосується і численних погодних додатків: на простої функції відображення прогнозу погоди розробники примудряються вибудувати цілий мегакомбайн, в який входять і анімовані шпалери, і метеорологічні карти, і букет інтерактивних віджетів, кожні кілька хвилин радісно стучащихся в Інтернет. Віддуватися ж за все це пишність, природно, доводиться батареї гаджета. Рішення в даному випадку очевидно: погоду завжди можна з’ясувати, сказавши «Окей, Google» (або просто виглянути у вікно), а зоопарк з клієнтів соціальних мереж варто замінити на таку ж кількість закладок в браузері і відкривати їх при необхідності.

 

Обмежуємо оновлення додатків

Автоматичне оновлення — дуже зручна функція, що дозволяє підтримувати актуальність додатків. З іншого боку, якщо в даний момент єдиним способом виходу в Інтернет є мобільна мережа, а десятки додатків разом закортіло завантажити собі черговий апдейт, заряд акумулятора може випаруватися швидше пакету мобільного трафіку. Але і кожен раз оновлюватися вручну — заняття на любителя, тому оптимальним рішенням буде обмеження передачі даних оновлень тільки за допомогою Wi-Fi. Адже найчастіше таке підключення використовується вдома і на роботі — тобто в місцях, де розетки знаходяться в крокової доступності.

 

Додаємо диспетчер завдань

Щоб не забивати голову постійним контролем мережевих підключень з метою економії заряду, достатньо перекласти це завдання на один зі спеціальних додатків. Наприклад, Automagic вміє вмикати і вимикати Wi-Fi в залежності від місця розташування або залишку заряду акумулятора. І не тільки: у списку умінь програми автоматичний відповідь на вхідні повідомлення, зміна системних налаштувань за тригеру, управління авиарежимом за розкладом і багато іншого.

 

Використовуємо апаратне декодування

Автономное плавание: оптимизируем Android без регистрации и SMS

По можливості варто використовувати саме апаратні засоби відтворення, а не найчастіше більш наворочені, але і набагато більш ненажерливі софтверні комбайни. Більшість сучасних мультимедійних програвачів підтримує обидва види декодування: як програмне, так і апаратне. Один з найбільш популярних Android-плеєрів — «всеїдний» MX Player з масою інших корисних функцій: від підтримки субтитрів і фонового відтворення до захисту дітей від небажаного контенту.

 

Відмовляємося від антивіруса

Автономное плавание: оптимизируем Android без регистрации и SMS

Не проходить і тижня, щоб чергова фірма, що спеціалізується на комп’ютерній безпеці, не випустила нові таблиці і графіки, що лякають кількістю шкідливих програм для Android. Найчастіше подібні огляди завершуються нав’язливим згадкою чудо-програми від вказаної компанії, яке здатне захистити наші пристрої від усіх негараздів. Враховуючи, що Android за замовчуванням захищений краще більшості десктопів, в більшості випадків ці антивірусні рішення зовсім не актуальні. Замість встановлення чергового «захисника», який сканує кожну програму, що відстежує веб-трафік і висмоктує ресурси апарату, досить дотримуватися лише кілька розумних правил:

  • Не варто міняти налаштування безпеки, встановлені за промовчанням. Наприклад, в Android заборонена установка APK з «невідомих джерел» — програми будуть завантажуватися тільки Play Market, де зловредів практично немає.
  • У ситуації, коли все ж доводиться мати справу з APK-файл (наприклад, при оновленні програми через наш форум), необхідно дозволити Google сканувати пристрій для виявлення підозрілої активності, коли смартфон видасть відповідне повідомлення. В інших випадках, коли можливість встановлення з невідомих джерел не використовується, її краще відключити.
  • Не потрібно з маніакальною завзятістю гнатися за root доступом: якщо в старих версіях Android це було необхідністю, то в актуальних все те, що було потрібно користувачеві, доступно і зі стандартними правами. Якщо ж без адмінських привілеїв ну зовсім ніяк, меншим злом буде Magisk Manager, який працює без модифікації системного розділу.
  • Треба пам’ятати, що бувають нехай і не шкідливі, але і не особливо приємні програми — такі, що копаються в персональних даних. Більшість людей не читають список дозволів, які запитують програми, а даремно. Деколи є привід для занепокоєння про приватності: слід перевірити, чи не потребує утиліта доступ до SMS, контактів або розташування. Якщо у додатки існує вагома причина (наприклад, це клієнт для замовлення таксі), то все в порядку. Якщо ж звичайний ліхтарик запитує доступ до контактів, слід задуматися про доцільність його використання.

Не забуваємо про «залізо»

Автономное плавание: оптимизируем Android без регистрации и SMS

  • Тонка настройка софтверної частині смартфона, звичайно, важлива. Але і про приземленіші речі забувати не варто. Нижче ми зібрали не завжди очевидні, але від цього не менш практичні «залізні» рекомендації, які дозволять продовжити час між циклами зарядки Android-девайса.
  • З двох пар вподобаних навушників для використання зі смартфоном краще вибрати высокоомную. Закони фізики ніхто не відміняв: низкоомная провідна модель буде «качати» не тільки баси, але і заряд акумулятора.
  • Грамотне ставлення до циклів зарядки і розрядки безпосередньо впливає на термін майбутньої заміни батареї. Щоб гаджет жив довше, не залишайте його на всю ніч на зарядку — краще заряджайте перед сном або на роботі.
  • Не розряджайте акумулятор до стану повної відключки», якщо тільки в цьому немає екстреної необхідності. Свинець з кислотою у складі батарей залишився в далекому минулому, а в сучасних АКБ вже давно немає горезвісного «ефекту пам’яті». Зате є деградація мікросхеми заряду при повної втрати ємності.
  • Не піддавайте апарат дії екстремальних температур по обидві сторони шкали Цельсія. Постраждають як осередку акумулятора, так і нервові клітини власника Android-гаджета, який почне відключатися в самий невідповідний момент.
  • Перевірте налаштування домашнього Wi-Fi. Виберіть оптимальний канал для своїх пристроїв (перевірити завантаження каналів можна за допомогою спеціального додатка). Заодно зменшіть потужність сигналу від «коннект на парковці біля дому» до «коннект біля вхідних дверей». Таке неочевидне рішення набагато ефективніше, ніж здається, і дозволить заощадити додаткових 5-10% заряду в день.

Висновки

Автономное плавание: оптимизируем Android без регистрации и SMS

Профілактика ефективніше лікування — це правило повною мірою працює і для Android-гаджетів. При цьому неважливо, наскільки «чистою» є версія ОС вашого пристрою — перераховані сьогодні способи в будь-якому випадку будуть актуальні для оптимізації його роботи. Без залучення сумнівних методів і сторонніх додатків всі вони продовжать час роботи ваших апаратів як мінімум на кілька годин в день — за умови, звичайно, що ви випускаєте їх з рук хоча б ненадовго.

Будьте первым, кто оставит комментарий!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code