Свіжий флагман Xiaomi — смартфон парадоксальний. Здавалося б, немає в ньому нічого революційного. Однак за співвідношенням ціни та якості на ринку зараз важко знайти апарат краще, ніж Mi8. Ми вже ділилися враженнями про новинку в недавньому огляді, а тепер дамо слово народному тестировщику. Користувач 4PDA вивчив фотоможливості камер Mi8 і готовий розповісти про достоїнства і недоліки. Дійсно пристрій з цінником близько 30 000 рублів знімає на рівні флагманів за 60-70 тисяч?
Роман
Привіт! Мені 27, працюю кухарем-барменом в Москві. Захоплююся фотографією багато років, перепробував безліч дзеркалок. В об’єктивах мене завжди цікавило максимально гарний ефект боке. На жаль, з переходом на смартфони цього розмиття стало ніби не вистачати. Об’єктиви в мобілках ширококутні, і боке вони дають тільки при зйомці з близької відстані. Саме тому було цікаво випробувати флагманський Mi8 з його фотовозможностями. Тут дві основні камери по 12 Мп, причому одна — з більш довгим фокусною відстанню, що дозволило реалізувати дворазовий оптичний зум. Не кажучи вже про розмиття заднього плану. Але це в теорії, а як гаджет покаже себе в ділі?
Почати тестування вирішив з кадрів, зроблених по дорозі з роботи в самому центрі Москви. Використовував дворазове наближення. Виявилося, зум дає хорошу можливість для зйомки віддалених об’єктів без втрати якості. Ця функція дуже виручає в обстановці міського пейзажу.
Зум, авторежим
Увімкнення інтелектуального режиму допомогло розширити колірну палітру зображення, зробило його більш яскравим: телефон розпізнає сюжет і намагається підлаштувати картинку під нього.
Зум, HDR+AI
На наступний день з самого ранку почав шукати щось цікаве для одночасної перевірки функцій HDR і AI. Звичайно ж знайшов!
Зйомка яскраво освітленого об’єкта, авторежим
Зйомка яскраво освітленого об’єкта, AI
Зйомка одночасно яскраво освітлених і, навпаки, перебувають у тіні об’єктів — непросте завдання для мобільного камери. Але M8 впорався гідно: штучний інтелект підкреслив кольору, посиливши контраст, а HDR-режим допоміг уникнути провалів по світу в ту чи іншу сторону.
Авторежим
AI+HDR
Порадувало, що автоматичний режим не занадто сильно відстає: навіть якщо немає часу перемикатися між опціями, а потрібно просто швидко щось клацнути фото буде якісним.
Опівдні сонце піднялося високо-високо. Пейзаж переді мною був висвітлений майже рівномірно. В таких умовах стандартні кадри виходять трохи бляклими — нічого цікавого.
Авторежим
Зате після підключення AI — о диво! — з’явилися контраст і насиченість, які вдало підкреслили деталі.
AI
Додав HDR — отримав ще більше відтінків. Словом, на яскравому світлі без допомоги штучного інтелекту не обійтися.
AI+HDR
Далі настала черга перевірки мого улюбленого ефекту боке. Розмиття вийшло красивим, мабуть, позначилися можливості ширококутної оптики з діафрагмою 1.8 і сенсора Sony IMX 363. Відмінності між фото в звичайному режимі та з увімкненим ІІ є, але вони не особливо кидаються в очі.
Авторежим
AI
Головне, що точна передача кольору. Квіти в кадрі як живі. А ось у прикладі з зеленим листям я додав до AI-режиму ще і високий динамічний діапазон. Відмінності в зображеннях наявності.
Авторежим
Другий варіант, безперечно, виграє:
AI+HDR
Не спасував смартфон і в умовах складного освітлення: виявилося, Mi8 вміє працювати проти світла і не засвічувати кадр.
Умови складного освітлення, AI-режим
Гідно себе показав і автоматичний режим, але тандем AI з HDR відпрацьовує куди краще. Всі деталі кадру можна розглянути, правильна експозиція дивує, передача кольору радує. Дивно визнавати, але знімає смартфон Xiaomi краще, ніж моя стара дзеркалка.
Авторежим
AI+HDR
Йдучи з роботи, вирішив подивитися, на що здатна «вісімка» при недостатньому освітленні. Як не дивно, шумів мінімум. Втрата деталізації, звичайно, є, але помітити її можна лише при зумуванні.
Зйомка при недостатньому освітленні
Ще одна фішка подвійної камери Mi8 — портретний режим з використанням штучного інтелекту. Щоб його випробувати, на третій день тестування спеціально покликав подругу, і ми пішли гуляти по Новому Арбату.
Портретний режим
Портретний режим
При яскравому світлі зберігаються всі деталі особи фотографованого людини, а задній план красиво розмивається. Правда, іноді AI збоїть, особливо якщо на тлі присутня безліч різних об’єктів.
Портретний режим
Найкращу якість портретний режим дає при хорошому освітленні і нейтральному тлі начебто однотонної стіни, дерев’яного покриття, драпірування тощо. У цих випадках розмиття рівномірний, красиве, без артефактів. Куди гірше цей режим працює вночі. Різкість сильно падає, фокус може промахуватися. Сподіваюся, алгоритм виправлять в прийдешньому прошивці.
Портретний режим з класним розмиттям є і у 20-мегапіксельною фронтальною камерою. При яскравому освітленні виходять приголомшливі селфи.
Селфи, рівномірне яскраве освітлення
І навіть вночі автопортрети непогані, адже у новинки немає ні автофокуса, ні спалаху. Єдине, що ШІ трохи плутає баланс білого — іноді желтит.
Селфи в темряві
Не забула Xiaomi і про традиційне азіатське розвага, ім’я якому — бьютификация. Параметрів багато: тут, наприклад, і згладжування шкіри, і зменшення щік, і корекція розміру губ. Я подібні «прикрашення» не жалую, але селфи заради експерименту довелося зробити. І, треба визнати, зі своїм завданням AI Beautify справляється.
Підводячи підсумок тест-драйву, скажу, що Xiaomi Mi8 відпрацьовує концепцію «дістав і сфотографував» на всі сто. Передустановлене ПЗ камери добре справляється з масою різних сценаріїв. AI-режим можна залишити включеним і забути, тому що він в 90% випадків робить кадри соковитіше і приємніше оку. А при складних світлових умовах до нього краще додавати HDR-режим для розширення динамічного діапазону знімків. Для профі З камери, зрозуміло, є тонка настройка параметрів. Хотілося б ще автофокус і спалах в фронталки, а також більш якісну нічну зйомку, але і без них, як мені здається, апарат свою ціну виправдовує.
Дізнатися більше про Xiaomi Mi8
Будьте первым, кто оставит комментарий!