Нажмите "Enter", чтобы перейти к контенту

Крізь день, ніч і контрове світло: що зупинить камеру Xiaomi Mi8?

Свіжий флагман Xiaomi — смартфон парадоксальний. Здавалося б, немає в ньому нічого революційного. Однак за співвідношенням ціни та якості на ринку зараз важко знайти апарат краще, ніж Mi8. Ми вже ділилися враженнями про новинку в недавньому огляді, а тепер дамо слово народному тестировщику. Користувач 4PDA вивчив фотоможливості камер Mi8 і готовий розповісти про достоїнства і недоліки. Дійсно пристрій з цінником близько 30 000 рублів знімає на рівні флагманів за 60-70 тисяч?

Роман

Привіт! Мені 27, працюю кухарем-барменом в Москві. Захоплююся фотографією багато років, перепробував безліч дзеркалок. В об’єктивах мене завжди цікавило максимально гарний ефект боке. На жаль, з переходом на смартфони цього розмиття стало ніби не вистачати. Об’єктиви в мобілках ширококутні, і боке вони дають тільки при зйомці з близької відстані. Саме тому було цікаво випробувати флагманський Mi8 з його фотовозможностями. Тут дві основні камери по 12 Мп, причому одна — з більш довгим фокусною відстанню, що дозволило реалізувати дворазовий оптичний зум. Не кажучи вже про розмиття заднього плану. Але це в теорії, а як гаджет покаже себе в ділі?

Почати тестування вирішив з кадрів, зроблених по дорозі з роботи в самому центрі Москви. Використовував дворазове наближення. Виявилося, зум дає хорошу можливість для зйомки віддалених об’єктів без втрати якості. Ця функція дуже виручає в обстановці міського пейзажу.

Сквозь день, ночь и контровой свет: что остановит камеру Xiaomi Mi8?Зум, авторежим

Увімкнення інтелектуального режиму допомогло розширити колірну палітру зображення, зробило його більш яскравим: телефон розпізнає сюжет і намагається підлаштувати картинку під нього.

Сквозь день, ночь и контровой свет: что остановит камеру Xiaomi Mi8?Зум, HDR+AI

На наступний день з самого ранку почав шукати щось цікаве для одночасної перевірки функцій HDR і AI. Звичайно ж знайшов!

Сквозь день, ночь и контровой свет: что остановит камеру Xiaomi Mi8?Зйомка яскраво освітленого об’єкта, авторежим

Сквозь день, ночь и контровой свет: что остановит камеру Xiaomi Mi8?Зйомка яскраво освітленого об’єкта, AI

Зйомка одночасно яскраво освітлених і, навпаки, перебувають у тіні об’єктів — непросте завдання для мобільного камери. Але M8 впорався гідно: штучний інтелект підкреслив кольору, посиливши контраст, а HDR-режим допоміг уникнути провалів по світу в ту чи іншу сторону.

Сквозь день, ночь и контровой свет: что остановит камеру Xiaomi Mi8?Авторежим Сквозь день, ночь и контровой свет: что остановит камеру Xiaomi Mi8?AI+HDR

Порадувало, що автоматичний режим не занадто сильно відстає: навіть якщо немає часу перемикатися між опціями, а потрібно просто швидко щось клацнути фото буде якісним.

Опівдні сонце піднялося високо-високо. Пейзаж переді мною був висвітлений майже рівномірно. В таких умовах стандартні кадри виходять трохи бляклими — нічого цікавого.

Сквозь день, ночь и контровой свет: что остановит камеру Xiaomi Mi8?Авторежим

Зате після підключення AI — о диво! — з’явилися контраст і насиченість, які вдало підкреслили деталі.

Сквозь день, ночь и контровой свет: что остановит камеру Xiaomi Mi8?AI

Додав HDR — отримав ще більше відтінків. Словом, на яскравому світлі без допомоги штучного інтелекту не обійтися.

Сквозь день, ночь и контровой свет: что остановит камеру Xiaomi Mi8?AI+HDR

Далі настала черга перевірки мого улюбленого ефекту боке. Розмиття вийшло красивим, мабуть, позначилися можливості ширококутної оптики з діафрагмою 1.8 і сенсора Sony IMX 363. Відмінності між фото в звичайному режимі та з увімкненим ІІ є, але вони не особливо кидаються в очі.

Сквозь день, ночь и контровой свет: что остановит камеру Xiaomi Mi8?Авторежим Сквозь день, ночь и контровой свет: что остановит камеру Xiaomi Mi8?AI

Головне, що точна передача кольору. Квіти в кадрі як живі. А ось у прикладі з зеленим листям я додав до AI-режиму ще і високий динамічний діапазон. Відмінності в зображеннях наявності.

Сквозь день, ночь и контровой свет: что остановит камеру Xiaomi Mi8?Авторежим

Другий варіант, безперечно, виграє:

Сквозь день, ночь и контровой свет: что остановит камеру Xiaomi Mi8?AI+HDR

Не спасував смартфон і в умовах складного освітлення: виявилося, Mi8 вміє працювати проти світла і не засвічувати кадр.

Сквозь день, ночь и контровой свет: что остановит камеру Xiaomi Mi8?Умови складного освітлення, AI-режим

Гідно себе показав і автоматичний режим, але тандем AI з HDR відпрацьовує куди краще. Всі деталі кадру можна розглянути, правильна експозиція дивує, передача кольору радує. Дивно визнавати, але знімає смартфон Xiaomi краще, ніж моя стара дзеркалка.

Сквозь день, ночь и контровой свет: что остановит камеру Xiaomi Mi8?Авторежим Сквозь день, ночь и контровой свет: что остановит камеру Xiaomi Mi8?AI+HDR

Йдучи з роботи, вирішив подивитися, на що здатна «вісімка» при недостатньому освітленні. Як не дивно, шумів мінімум. Втрата деталізації, звичайно, є, але помітити її можна лише при зумуванні.

Сквозь день, ночь и контровой свет: что остановит камеру Xiaomi Mi8?Зйомка при недостатньому освітленні

Ще одна фішка подвійної камери Mi8 — портретний режим з використанням штучного інтелекту. Щоб його випробувати, на третій день тестування спеціально покликав подругу, і ми пішли гуляти по Новому Арбату.

Сквозь день, ночь и контровой свет: что остановит камеру Xiaomi Mi8?Портретний режим Сквозь день, ночь и контровой свет: что остановит камеру Xiaomi Mi8?Портретний режим

При яскравому світлі зберігаються всі деталі особи фотографованого людини, а задній план красиво розмивається. Правда, іноді AI збоїть, особливо якщо на тлі присутня безліч різних об’єктів.

Сквозь день, ночь и контровой свет: что остановит камеру Xiaomi Mi8?Портретний режим

Найкращу якість портретний режим дає при хорошому освітленні і нейтральному тлі начебто однотонної стіни, дерев’яного покриття, драпірування тощо. У цих випадках розмиття рівномірний, красиве, без артефактів. Куди гірше цей режим працює вночі. Різкість сильно падає, фокус може промахуватися. Сподіваюся, алгоритм виправлять в прийдешньому прошивці.

Портретний режим з класним розмиттям є і у 20-мегапіксельною фронтальною камерою. При яскравому освітленні виходять приголомшливі селфи.

Сквозь день, ночь и контровой свет: что остановит камеру Xiaomi Mi8?Селфи, рівномірне яскраве освітлення

І навіть вночі автопортрети непогані, адже у новинки немає ні автофокуса, ні спалаху. Єдине, що ШІ трохи плутає баланс білого — іноді желтит.

Сквозь день, ночь и контровой свет: что остановит камеру Xiaomi Mi8?Селфи в темряві

Не забула Xiaomi і про традиційне азіатське розвага, ім’я якому — бьютификация. Параметрів багато: тут, наприклад, і згладжування шкіри, і зменшення щік, і корекція розміру губ. Я подібні «прикрашення» не жалую, але селфи заради експерименту довелося зробити. І, треба визнати, зі своїм завданням AI Beautify справляється.

Сквозь день, ночь и контровой свет: что остановит камеру Xiaomi Mi8?

Підводячи підсумок тест-драйву, скажу, що Xiaomi Mi8 відпрацьовує концепцію «дістав і сфотографував» на всі сто. Передустановлене ПЗ камери добре справляється з масою різних сценаріїв. AI-режим можна залишити включеним і забути, тому що він в 90% випадків робить кадри соковитіше і приємніше оку. А при складних світлових умовах до нього краще додавати HDR-режим для розширення динамічного діапазону знімків. Для профі З камери, зрозуміло, є тонка настройка параметрів. Хотілося б ще автофокус і спалах в фронталки, а також більш якісну нічну зйомку, але і без них, як мені здається, апарат свою ціну виправдовує.

Дізнатися більше про Xiaomi Mi8

Будьте первым, кто оставит комментарий!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code