Нажмите "Enter", чтобы перейти к контенту

Огляд Hyper Alloy Elite RGB: майже ідеальна клавіатура

 

Буває, що девайс начебто всім хороший, та все одно чогось йому не вистачає. Наприклад, індивідуальності в частині підсвічування. Ігрова периферія вже давно переступила технологічний кордон — кастомізація і дизайн деколи вирішують не менше «заліза» при складанні комп’ютера мрії. Саме цим керувалися в HyperX, випускаючи оновлення лінійки геймерської Alloy Elite. Що нового в останній ревізії ігрової клавіатури Hyper Alloy RGB — розповімо у сьогоднішній статті.

Обзор HyperX Alloy Elite RGB: почти идеальная клавиатура

Бренд ігрової периферії HyperX ще в минулому році взяв курс на оснащення всіх своїх пристроїв світлодіодним RGB-підсвічуванням. Якщо раніше їх девайси легко було впізнати за характерним червоним світінням, то тепер палітра відповідає сучасним геймерським трендам. Це стало головним візуальним відмінністю нової клавіатури Alloy Elite RGB від попередньої Alloy Elite. Як і суттєве оновлення програмної частини (якої у HyperX раніше просто не було). За підсвітку, макроси і купу інших корисних налаштувань тепер відповідає дуже функціональне додаток HyperX NGenuity.

Зустрічають по одягу

Обзор HyperX Alloy Elite RGB: почти идеальная клавиатура

Оформлення коробки виконано в традиціях ігрового сегмента — яскрава поліграфія з великим зображенням самого девайса. Внутрішній інтер’єр абсолютно спартанський: найпростіший чохол з гофрованого картону, всередині якого знаходиться клавіатура з нечисленними аксесуарами. Серед них підставка під зап’ястя, додаткові вісім «бонусних» кейкапов, інструмент для їх заміни і традиційні брошури мінлива. Примітно, що крім очікуваних змінних WASD, текстурованих під метал для кращого зчеплення, в комплект входять і цифри 1-4 сріблястого кольору, популярні зазвичай в Азії. Очевидно, виробник просто не став морочитися з регіональним поділом і постачає єдиний комплект для будь-якого ринку.

Внутрішній світ

Обзор HyperX Alloy Elite RGB: почти идеальная клавиатура

В основі конструкції — масивна металева плита, де закріплені інші комплектуючі. У бічній проекції корпус має переріз у формі клина. Клавіатура виконана за «скелетному» дизайну: плоска робоча панель, над якою «парять» клавіші. Заодно і легко чистити — простір між кнопками відкрито, крихти не застряють. На перший погляд, клавіатура здається легше «повногабаритних» колег — але зовнішність оманлива. До столу цей моноліт немов приклеюється завдяки масі і гумовим вставкам, надійно сцепляющимся з будь-якою поверхнею (навіть скляної). Аналогічним чином відчувається і загальна надійність конструкції. На відміну від пластикових корпусів, ніяких прогинів, розхлябаності ковпачків клавіш або резонансу при друку немає і в помині. Жорсткість, прямолінійність, чіткість натискання — ось чого чекаєш від механічної клавіатури. І Alloy Elite RGB повністю виправдовує ці очікування. Варто зазначити: тим, для кого дана модель стане першою механічною клавіатурою, спочатку доведеться звикати до високого профілю клавіш — втім, на зручність використання це ніяк не позначається.

Обзор HyperX Alloy Elite RGB: почти идеальная клавиатура

Робочий простір клавіатури спроектовано за принципом «нічого зайвого». Стандартні блоки клавіш абсолютно точно відтворюють стандартну ANSI-розкладку. Escape і F1 чітко відокремлені один від одного, групи F-клавіш розділені рівними інтервалами і виглядають дуже акуратно. І ніяких пальцезагибающих сполучень — кнопка FN відсутня. Як і мультимедійні клавіші регулювання гучності — їх замінює зручне колесо, розташоване поруч з кнопкою вимикання звуку. У лівій частині знаходяться клавіші включення і регулювання підсвічування (послідовне перемикання ефектів і рівня яскравості) і включення ігрового режиму (захист від згортання гри клавішею Win).

Обзор HyperX Alloy Elite RGB: почти идеальная клавиатура

На задній стінці розташований вихід кабелю солідної товщини в тканинній оплітці. Податливим його не назвеш, але і проблем з укладанням не виникне. Він закінчується двома USB-штекерами, один з яких — подовжувач для USB-хаба, розміщеного поряд з виходом кабелю з клавіатури. Останній, до речі, працює як повноцінний подовжувач: флешку, графічний планшет або смартфон тепер можна підчепити без проблем прямо до клавіатури. Таке розташування виглядає оптимальним — під’єднаний пристрій не буде заважати роботі користувача. Нахил регулюється висувними лапами з гумовими наконечниками: різниця по висоті між положеннями невелика, але досить помітна. В комплект входить і знімна панель під зап’ястя, виконана з вельми оригінального матеріалу: по відчуттю і не розбереш, пластик це або гума.

Обзор HyperX Alloy Elite RGB: почти идеальная клавиатура

Що до внутрішнього устрою, то всі потрібні опції на зразок NKRO і захисту від фантомних натисків очікувано присутні. Варіанти поставки, як і у попередніх моделей лінійки Alloy, можливі зі свічами Cherry MX лінійок Brown Blue і Red.

 • Cherry MX Blue «заточені» під тактильно-звукові відчуття і традиційно вважаються вибором програмістів і людей, що працюють з великими обсягами тексту. У них не найвища швидкість зворотного ходу, і між реєстраціями двох послідовних натискань проходить трохи більше часу, ніж у конкурентів. Хоча вони в будь-якому випадку зрозуміліше і точніше будь-якого мембранного аналога. Втім, така класифікація не заважає всім іншим шанувальникам «синіх» свічей успішно грати.
 • Cherry MX Red частіше за інших віддають перевагу геймери і любителі нічних посиденьок за монітором: вони тихі, швидкі і майже не чинять опір натисненню. За відчуттями — практично ноутбучна «мембранка», тільки з довгим ходом і набагато більш чіткої кінематикою рухів.
 • Cherry MX Brown — проміжний варіант між двома попередніми. Ці свічі хоч і мають тактильну віддачу в момент спрацьовування, але за рахунок відсутності «клікер» практично не генерують дратівної часом шуму. Свого роду міцний середнячок: і грати, і друкувати однаково комфортно.

Обзор HyperX Alloy Elite RGB: почти идеальная клавиатура

Магія світла

Обзор HyperX Alloy Elite RGB: почти идеальная клавиатура

Підсвічування в лінійці HyperX була і раніше, але ось повністю настроюється з’явилася вперше. Червоне свічення попередніх клавіатур виглядало добре, однак можливості вибрати улюблений колір часом не вистачало. Тепер любителям налаштувати девайс «під себе» є де розгулятися — вийде хоч кожну кнопку своїм власним кольором виділити, не кажучи вже про спецефекти. Окремо настроюється і світлодіодна смуга, розташована горизонтально у верхній частині корпусу. При будь-якому варіанті налаштувань світіння символів залишається рівномірно яскравим і латиниця, кирилиця ніяких претензій до відображення не викликають. Відповідає за настройку всієї цієї панелі користувацького щастя фірмовий софт — одними хоткеями, як раніше, вже не обійтися. Статичний варіант, переливається, миготливий, будь-який інший спецефект? Просто натисни на кнопку у вікні налаштувань.

Програма-максимум

Обзор HyperX Alloy Elite RGB: почти идеальная клавиатура

Інтерфейс програми HyperX NGenuity з налаштування підсвічування можна описати трьома словами: легкий, швидкий і зрозумілий. На відміну від першого запуску: при оновленні прошивки клавіатури потрібно переподсоединить її до системнику, а після цього запустити ще раз. На щастя, виконати процедуру доведеться лише один раз при першому підключенні. Після таких нетривіальних маніпуляцій відкриється головне меню «майстер налаштування», розділений на три секції: роботу з підсвічуванням, налаштування ігрового режиму і редактор макросів. Останні, до речі, записуються буквально в один клік, так і затримка між натисканнями налаштовується. Не викликає питань і редагування готових комбінацій — інструкції читати не доведеться, все досить інтуїтивно.

Обзор HyperX Alloy Elite RGB: почти идеальная клавиатура

Додаток дозволяє запрограмувати гарячі клавіші, призначити кольору як для груп, так і окремих символів — вдасться повністю налаштувати клавіатуру під улюблену гру. Клавіші можна змусити блимати, переливатися всіма кольорами веселки або загорятися по натисненню. За замовчуванням доступно три рівня яскравості і сім спецефектів. Особливої згадки заслуговує «Полум’я HyperX» — фірмовий патерн роботи підсвічування, коли «мови» різного кольору розбігаються від натиснутої кнопки і перетікають у верхню світлодіодну смужку, звідки йдуть в краю клавіатури. Так, практичної користі небагато, але виглядає космічно круто! Втім, ніщо не заважає запрограмувати власну домашню дискотеку можливостей для цього більш ніж достатньо. Навіть підсвічування мультимедійних клавіш регулюється, створюючи відчуття цілісності дизайну.

Користувальницькі налаштування зберігаються в пам’яті пристрою у вигляді окремих профілів кількістю до трьох. Їх, у свою чергу, вийде прив’язати до запуску конкретних ігор або додатків і навіть видати їм окремі іконки для зручності ідентифікації. Додатково є можливість автоматичного відключення заданих «небезпечних» сполучень клавіш для зазначених програм (на кшталт Alt-Tab або Alt-F4). За замовчуванням доступні вже налаштовані пресети під різні ігри. Приміром, у GTA V будуть підсвічуватися «W», «A», «S», «D» і«1», «2», «3», «4», а в Fortnite додасться підсвічування клавіш «I» і «M». Цими ж пресетами визначається і колір підсвічування згідно стилістиці обраної гри. Бібліотека ігрових предустановок активно поповнюється, так і сама утиліта регулярно отримує оновлення.

Висновки

Обзор HyperX Alloy Elite RGB: почти идеальная клавиатура

Hyper Alloy Elite RGB — майже ідеальна клавіатура. Якщо попередницю Alloy Elite можна було критикувати за відсутність трендової RGB-підсвічування і низьку гнучкість налаштування, то тепер причепитися можна хіба що на ціннику. Чудова ергономічність попереднього варіанту нікуди не поділася, а розумний софт і можливість налаштувати улюблений колір — те, чого так не вистачало флагманської клавіатурі.

Дізнатися вартість Hyper Alloy Elite RGB

Плюси:

 • зовнішній вигляд в поєднанні з RGB-підсвічуванням;
 • якість збірки;
 • повноцінний USB-порт;
 • функціональний софт;
 • лазерне гравірування клавіш з рівномірною підсвічуванням символів.

Мінуси:

 • ціна;
 • товстий і непіддатлива кабель;
 • фарбовані кейкапы з ABS-пластика — в цій ціновій категорії очікуєш побачити більш практичні PBT-дуалшоты.

 

Будьте первым, кто оставит комментарий!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code