Незважаючи на велику кількість різного роду недорогих гаджетів, вибрати пристойний бюджетний смартфон не так просто. Одні гаджети продаються тільки через китайські інтернет-магазини без гарантії, в інших мало пам’яті, у третіх пластиковий корпус або немає сканера відбитків. Мабуть, новий Jinga Touch 4G може стати тією золотою серединою, яка влаштує більшість покупців, які шукають доступний гаджет. Характеристики і ціна новинки виглядають привабливими, давайте подивимося на неї ближче.
Технічні характеристики Jinga Touch 4G
- Екран: 5″, IPS, 1280х720, 294 ppi, ONCELL Full Lamination скло 2,5 D
- Процесор: чотирьохядерний MediaTek MT6737, 1,3 ГГц
- Графічний прискорювач: Mali-T720
- Операційна система: Android 7.0 Nougat
- Оперативна пам’ять: 2 ГБ
- Вбудована пам’ять: 16 ГБ
- Підтримка карт пам’яті: microSD до 64 ГБ
- Зв’язок: GSM 850/900/1800/1900 МГц || UMTS 850/900/1900/2100 МГц || LTE: 1, 3, 5, 7, 8, 20, 40
- SIM: nano-SIM + micro-SIM (комбінований слот)
- Інтерфейси: Bluetooth 4.1, 3,5-мм аудіороз’єм, Wi-Fi 802.11 b/g/n, micro-USB, FM-радіо
- Навігація: GPS
- Камера: основна — 13 Мп, f/2,2 (автофокус, LED-спалах), фронтальна — 5 Мп
- Датчики: освітленості, наближення, акселерометр, микрогироскоп, дактилоскоп
- Акумулятор: 2400 маг, незнімний
- Габарити: 144х70,6х8,05 мм
- Вага: 138,6 грамів
Упаковка і комплектація
Смартфон поставляється в лаконічній білій коробці, усередині якої знаходиться документація разом з гарантійним талоном, зарядний пристрій (5В, 1А), «скрепка» для вилучення лотка з картками, кабель micro-USB і прозора захисна плівка для екрану.
Зовнішній вигляд
Якщо не дивитися на цінник, а просто взяти Jinga Touch 4G в руки, його легко можна прийняти за девайс, який коштує пристойних грошей. Ми звикли, що більшість бюджетних смартфонів отримують простий і невиразний дизайн. Як правило, виробники економлять на матеріалах корпусу, випускаючи безликі гаджети з пластику. Але героя нашого огляду невиразним і простацьким не назвеш: він одягнений в якісний корпус з алюмінію з гармонійно вписуються в дизайн пластиковими вставками для бездротових модулів.
Фронтальна панель закрита зігнутим 2,5 D-склом, що робить зовнішній вигляд гаджета ще солідніше. У верхній частині скла розташовані проріз розмовного динаміка, фронтальна камера, LED-індикатор і різні датчики.
Під екраном знаходяться стандартні клавіші управління. Вони позбавлені підсвічування, і настроїти їх розташування на свій смак теж не вийде.
На верхньому торці — 3,5-міліметровий роз’єм під навушники, на нижньому — роз’єм micro-USB, основний динамік і мікрофон. Все традиційно.
На правій грані Touch 4G встановлені клавіша живлення і комбінований слот під дві SIM карти і одну або «сімку» і одну microSD. На лівій — гойдалка регулювання гучності.
Задня панель зроблена з металу з пластиковими вставками під антени зверху і знизу. Вставки зроблені в основний колір корпусу, вони непомітні, а завдяки алюмінію смартфон виглядає солідно.
У верхній частині знаходиться об’єктив камери і спалах, посередині — сканер відбитків пальців.
Дактилоскоп справляється зі своєю основною функцією без нарікань — розблокує смартфон і банківські програми швидко і безпомилково.
Ергономіка
Гаджет чудово лежить в руці — чіткі межі (при цьому не гострі і не дряпають руку), комфортний розмір, якісний метал і розумна товщина (8,05 мм). Стандартне розташування елементів керування та роз’ємів дозволяє користуватися пристроями без яких-небудь незручностей — всі кнопки під рукою, ніякого дискомфорту.
Дисплей
На Jinga Touch 4G встановлений IPS-дисплей діагоналлю п’ять дюймів і HD-роздільною здатністю. Екран покритий 2,5 D склом з технологією ONCELL Full Lamination, при якій захисне скло поєднується з тач-панеллю. Це дозволяє прибрати повітряний прошарок між шарами дисплея і уникнути зайвого заломлення світла. На виході виходить більш яскраве і чітке зображення з високою контрастністю, а мультитач дозволяє розпізнати не менше п’яти одночасних натискань на ємнісному дисплеї — цілком достатньо для переважної більшості можливих завдань.
Щільність 294 точок на дюйм забезпечує досить комфортне для очей зображення — окремі пікселі можна розглянути, тільки цілеспрямовано вдивляючись в екран. Широкі кути огляду, хоча і не максимальні, але цілком прийнятні для недорогого пристрою. Максимальний рівень яскравості достатній для використання сонячним днем, незважаючи на те, що екран трохи втрачає в насиченості.
У налаштуваннях є можливість регулювати «температуру» зображення — кольору пропонується зробити більш теплими, або навпаки, прохолодним. Не забули і якісне олеофобне покриття.
Інтерфейс
У Jinga не стали винаходити переобтяжений зайвими функціями фірмовий інтерфейс. В Touch 4G все гранично просто — перед нами Android 7.0 Nougat в тому вигляді, в якому він був задуманий розробниками. Панель повідомлення, меню налаштувань, робочі столи виглядають звично і добре вам знайомі.
Однак, крім стандартного набору сервісів Google, у смартфоні встановлено велику кількість стороннього софту — сервіси Яндекс, ігри, браузери та багато іншого. Втім, при бажанні все це легко видалити стандартними засобами.
В апараті є FM-радіо, файловий менеджер, музичний плеєр і галерея. Клавіатура і додаток для дзвінків стандартні для Android 7.0.
Апарат в роботі
Jinga Touch 4G працює на актуальному бюджетному чіпсеті MediaTek MT6737 з чотирьохядерним процесором Cortex-A53, що працює на частоті 1,3 ГГц, 2 ГБ оперативної пам’яті і графічним прискорювачем Mali-T720. Вбудованої пам’яті 16 ГБ, плюс є підтримка карт пам’яті microSD. При розширенні пам’яті доведеться пожертвувати однією SIM-картою — лоток гібридний.
Результати в бенчмарках стандартні для такого роду бюджетних смартфонів. Оцінити бали, які видає апарат в AnTuTu і 3D Mark, ви можете по скріншотам нижче.
Середнє «залізо» очікувано веде себе в іграх — «важкі» йдуть на мінімальних налаштуваннях, з більш простими ніяких проблем немає.
Для тестування ігрової продуктивності ми «прогнали» World of Tanks і Injustices 2 через додаток Gamebench — це бенчмарк запускає гру на пристрої і працює у фоновому режимі, постійно відстежуючи і реєструючи продуктивність і витрата батареї.
Додаток Gamebench зафіксувало, що в Injustices 2 середня кількість FPS — всього 13. Звичайно, це низький показник, ігровий процес відбувається з великою кількістю лагів, особливо під час активних дій на екрані смартфона. Однак акумулятор не нагрівався вище 38 градусів, а швидкість витрати заряду батареї не була надмірною через 16 хвилин на середній яскравості смартфон втратив 6%.
World of Tanks при низьких параметрах графіки видає, в середньому, 42 FPS. Така кількість кадрів в секунду дозволяє з комфортом грати без будь-яких лагів і пригальмовувань навіть при активній атаці супротивників з усіх гармат. Процесор не був сильно завантажений, батарея нагрівалася максимум до 41 градуса, а витрата акумулятора склав 6% за 15 хвилин на середній яскравості.
Ті ж «танки» на максимальних налаштуваннях графіки очікувано працюють у режимі слайд-шоу» — продуктивність тримається на рівні 14 FPS. Варто відзначити, що навіть при такій високій навантаженні апарат був трохи теплий — батарея нагрілася до 38 градусів.
«Начинка» за сучасними мірками не дуже потужна, хоча для виконання простих повсякденних завдань вона, як з’ясувалося, цілком придатна. Принаймні, при роботі з Google Play, Facebook, навігацією і під час перегляду HD-відео з YouTube брак потужності не відчувається. Незважаючи на скромні технічні характеристики, на практиці апарат веде себе більш ніж гідно.
Якість відтворення звуку через зовнішній динамік теж гідне — гучність вище середнього без будь-яких хрипів та інших дефектів. При прослуховуванні музики в навушниках, звуку цілком достатньо для найдорожчих «затичок».
Камера
Камери для такого пристрою стандартні, з роздільною здатністю 13 і 5 Мп — вистачить, щоб сфотографувати пейзаж, компанію друзів або важливі документи. Розбавити однотипні знімки допоможуть кілька режимів — наприклад, «Панорама» і «Прикраса особи». Тут все стандартно і без сюрпризів.
В ясний сонячний день апарат робить досить пристойні знімки, адекватно виставляючи баланс білого, і лише у експозаміру може вийти невеликий прорахунок. У приміщенні якість фото безпосередньо залежить від характеру освітлення: якщо світла недостатньо, знімки трохи втрачають в різкості.
Приклади денний зйомки:
Такі кадри виходять при фотографуванні в приміщенні і в темний час доби:
Фотографії, зроблені при спалаху, радують відсутністю сильних засвітився.
Без спалаху
Зі спалахом
Панорами зшиваються без проблем.
Присутній режим HDR, який суттєво збільшується динамічний діапазон, роблячи знімок більш приємним для ока.
HDR вимкнений
HDR включений
Зі зйомкою тексту основна камера справляється без праці.
П’ятимегапіксельна фронтальна камера забезпечує непоганий рівень деталізації знімків.
Якість відео середнє, але його буде достатньо для розміщення роликів в Instagram.
Бездротові інтерфейси
Jinga Touch 4G оснащений двома слотами: micro-SIM і nano-SIM/microSD. C передачею даних в LTE-мережах проблем немає, швидкість не розчаровує.
У смартфоні звичний набір модулів зв’язку — Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.1, GPS і FM-приймач. Прийом сигналу Wi-Fi впевнений як у громадських місцях, так і в домашніх умовах. Модуль GPS швидко знаходить супутники і чіпко тримає сигнал.
Автономна робота
Смартфон оснащений акумулятором на 2400 мАч. Він продемонстрував гідну автономність для такої батареї — позначається невисока роздільна здатність екрану і процесор, не занадто жадібний до ресурсів. За 10-годинний робочий день з соцмережі, інтернетом і дзвінками, але без ігор, акумулятор сів на 50% — тобто, при такому сценарії використання його вистачить на два дні.
У режимі Польоту середньої яскравості екрану апарат відтворював відео майже сім годин. За годину гри в World of Tanks гаджет втратив 24% заряду.
Підсумки
Jinga Touch 4G виявився добре збалансованим продуктом, інтригуюче близьким до ідеалу бюджетного устрою. До достоїнств девайса можна віднести надійний металевий корпус, що робить зовнішній вигляд смартфона істотно дорожче, а також яскравий HD-екран і сканер відбитків пальців. Апаратна начинка дозволяє без помітних лагів користуватися соцмережами і виконувати повсякденні завдання. Загалом, технічні характеристики смартфона відповідають сучасним тенденціям, а ціна Touch 4G робить його одним з найбільш цікавих гаджетів у своїй ціновій категорії.
Дізнатися ціну Jinga Touch 4G
Плюси:
- металевий корпус;
- сканер відбитків пальців;
- хороший дисплей.
Мінуси:
- невисока ігрова продуктивність;
- слабка камера.
Автор тексту: Данило Баздирєв
Фото пристрою: Дарина Голубович
в каталозі DevDB
Будьте первым, кто оставит комментарий!