Смартфон LG Q6 негласно називають міні-версією флагмана 2017 року G6. Пристрій вийшло восени минулого року і відноситься до середнього сегменту актуальною лінійки LG. Модель Q6 коштує в два рази дешевше флагмана і підкуповує більш компактним корпусом. Ми вирішили приділити особливу увагу цьому девайсу — адже це рідкісний випадок, коли в молодшій лінійці виробника є апарат з практично ідентичною флагманському FullVision-дисплеєм, ударостійким корпусом і NFC. Але про все по порядку.
Технічні характеристики LG Q6 (M-700)
- Екран: 5,5″, IPS, 2160х1080, ємнісний, мультитач
- Процесор: восьмиядерний Qualcomm Snapdragon 435, 1,4 ГГц
- Графічний прискорювач: Adreno 505
- Операційна система: Android 7.1.1
- Оперативна пам’ять: 3 ГБ
- Вбудована пам’ять: 32 ГБ
- Підтримка карт пам’яті: microSDХC до 128 ГБ
- Зв’язок: GSM 850/900/1800/1900 МГц || UMTS 850/900/1900/2100 МГц || LTE 1/3/4/5/7/8/20/38/40
- SIM: nano-SIM + nano-SIM
- Бездротові інтерфейси: Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.2
- Навігація: GPS, ГЛОНАСС
- Камери: основна — 13 Мп (фазовий автофокус, спалах), фронтальна — 5 Мп (фікс-фокус, кут огляду-100°)
- Датчики: освітленості, наближення, акселерометр
- Акумулятор: 3000 мАч, Li-Pol, незнімний
- Габарити: 142,5х69,3х8,1 мм
- Вага: 149 г
Упаковка і комплектація
У редакцію смартфон приїхав в стандартній комплектації — з ЗУ, USB-кабелем, «скріпкою» для відкриття карткового лотка і фірмової серветкою для протирання пристрою.
Зовнішній вигляд
Апарат має досить компактний корпус — як у п’ятидюймовий смартфона. При цьому в ньому вмістився великий витягнутий 5,5-дюймовий екран із співвідношенням сторін 18:9 (2:1). Ефективного використання площі корпусу і настільки сильного зменшення габаритів вдалося досягти за рахунок тонких рамок і заокруглень (з невеликим зрізом) кутів дисплея. У загальній складності екран в Q6 займає 78,6% від фронтальної поверхні, що не може не радувати.
Власне, крім згаданого витягнутого дисплея девайс примітний і іншим нюансом — підвищеною удароміцністю. Корпус смартфона обрамлений спеціально посиленою алюмінієвою рамою. LG Q6 може вціліти навіть при падінні з висоти людського зросту. Але, зрозуміло, це не буде гарантійним випадком, і повторювати експеримент не слід. Справа в тому, що в LG Q6 рама зроблена з алюмінію 7000-ї серії, а в окантовці корпусу застосовано ребро жорсткості H-образної форми для надійного захисту дисплея принаймні від бічних ударів.
Міцність міцністю, а що з дизайном?
Лицьова сторона — суцільна чорна гладь скла Corning Gorilla Glass 3. Краю екрана не заокруглені (2,5 D), тому на неї легко підібрати і наклеїти плівку або встановити захисне скло. Хоча робити це необов’язково. У дисплея є якісне олеофобне покриття, а поверхня скла при помірно акуратному використанні стійка до подряпин.
На перший погляд здається, що лицьова панель гаджета симетрична, але це не зовсім так. Ширина рамок ліворуч і праворуч від екрану дорівнює 2 мм, верхній межі над дисплеєм — 7 мм, а нижня під екраном (з логотипом LG) виявилася трохи більше — 8 мм. Така ось цікава асиметрія.
Сенсорних кнопок навігації на корпусі немає — управління здійснюється через гнучко настроюються наэкранные елементи управління.
А ось стандартний аудіоджек на борту, а значить, улюблені дротові навушники з новим смартфоном будуть знову в строю. Роз’єм розташований на нижньому торці. Там же — Micro-USB і мікрофон.
На лівій грані є два окремих лотка: один під основну SIM-карту, а інший з двома окремими гніздами — під другу SIM-карту і microSD. Таким чином, пристрій можна одночасно встановити дві «сімки» і карту пам’яті, нічим не жертвуючи, на відміну від розплодилися сьогодні смартфонів з поєднаним слотом.
Також цікаво, що клавішу живлення в даній моделі розлучили з гойдалкою гучності — перша знаходиться на правій грані і точно лягає під великий палець, а кнопки гучності «поїхали» на ліву грань (під вказівний палець). Рішення дивне, але конкретно в LG Q6 з його габаритами це зручно.
На задній частині корпусу знаходяться динамік, камера і спалах.
Ергономіка
Всім, хто недолюблює «лопати», LG Q6 — те, що доктор прописав. Смартфон легкий, тонкий, вузький. У той же час він не відчувається іграшковим, так як має міцну конструкцію, позбавлену будь-яких люфтів. І, головне, пристроєм комфортно керувати однією рукою — долоні Валуєва не потрібні.
Сподобалося також, що невеликий відступ по краях екрану укупі з грамотно продуманої товщиною і формою країв корпусу повністю виключають випадкові натискання на екран. Така проблема зазвичай сильно докучає власникам багатьох безрамочников. Але, на диво, LG Q6 можна як завгодно стискати в руці, тримати за край, перехоплювати — помилкових спрацьовувань сенсора не відбувається.
Дисплей
Екран апарату побудований на IPS-матриці з роздільною здатністю FHD+. Відразу кидається в очі, що дисплей відображає чорний колір, що в принципі нехарактерно для технологією IPS. Навіть у додатках з темним фоном картинка дуже схожа на те, що демонструють AMOLED-дисплеї. Додатково до цього в наявності і всі плюси IPS: природна передача кольору, відсутність мерехтіння підсвічування і, відповідно, комфорт для очей при тривалому використанні.
Кути огляду екрану також не викликають нарікань. Що стосується формату 18:9, то він безумовно дає корисну площу при веб-серфінгу в портретній орієнтації і по-своєму зручний для ігор у ландшафтної позиції. Звичайно, з-за округлених кутів екрану теоретично зрізається частина відображуваної інформації, але на практиці в більшості випадків важко знайти, де це дійсно б заважало. До того ж, як для будь-якого формату відео, так і для незвичайного програми завжди можна знайти свій баланс через налаштування. Потрібно лише задати режим відображення: повноекранний з кропом, повноекранний без втрат, з невеликими рамками або взагалі максимально розтягнутий на всю площу дисплея. Під час нашого тестування змінювати що-небудь у налаштуваннях не доводилося — всі базові програми без проблем працюють з FullVision-екраном.
Діапазон регулювань яскравості екрану дозволяє комфортно працювати зі смартфоном в будь-яких умовах, від повної темряви до яскравого денного світла.
Також в налаштуваннях дисплея є можливість включити фільтр синього світла, що робить зображення жовтіше: відмінне рішення для зниження навантаження на зір при читанні з девайса перед сном.
Як і в інших смартфонах LG, тут є підтримка пробудження апарату постукуванням по вимкненому екрану і вимкнення дисплея подвійним тапом.
Інтерфейс
Гаджет працює на Android 7.1.1 з фірмовим інтерфейсом LG UX 6.0. За замовчуванням в системі всі значки додатків розміщуються на домашніх екранах. Але для тих, хто любить звичне поділ на робочі столи і меню програм, передбачена і стара варіація інтерфейсу.
Наэкранные кнопки налаштовуються.
Екран блокування має ефекти анімації, які спрацьовують від будь-якого дотику до дисплея.
Індикатор акумулятора можна перемкнути в відсотковий режим. Годинник на заставці налаштовуються.
Зовнішній вигляд системи також піддається досить глибокої кастомізації. Теми оформлення змінюють іконки, колір підкладки в системних настройках і шторці, модифікують контури спливаючих вікон з повідомленнями, які змінюють вигляд клавіатури і колірну гамму деяких системних програм.
Редактор SMS та «звонилка» — фірмові від LG.
Меню настройок зручно згруповано за категоріями.
Передбачено безліч опцій для налаштування шрифтів та розмірів шрифтів, а також є багато варіантів масштабування.
Передустановлене ПЗ включає в себе набір сервісів від Google і комплект системних додатків від LG, серед яких плеєр, радіо, блокнот, системний менеджер, провідник, диктофон та інші базові утиліти.
Апарат в роботі
Смартфон працює на 64-бітній платформі Snapdragon 435 (8 ядер) і оснащений 3 ГБ оперативної пам’яті. Вбудований накопичувач на 32 ГБ: зрозуміло, можна збільшити внутрішню пам’ять, встановивши карту пам’яті.
В цілому запасу продуктивності цілком вистачає для повсякденних завдань: штатний лаунчер не лагает, базові додатки працюють невимушено, відео в Full HD відтворюється плавно.
При веб-серфінгу також не виникає проблем, принаймні, якщо не зловживати кількістю одночасно відкритих вкладок.
В синтетичних тестах смартфон показав наступні результати:
Ігри протестували через додаток GameBench, яке показує реальну динаміку FPS, графік нагріву після тривалої гри і досить точний час автономної роботи для кожного проекту.
World of Tanks Blitz: на низьких налаштуваннях можна грати з 30 fps:
Injustice 2: на зниженому дозволі гра працює з 25-30 сек:
Як бачите, ігрова продуктивність невисока, але і зовсім без ігор користувач не залишиться. Для досягнення іграбельності в Injustice 2 було знижено дозвіл екрану через налаштування енергозбереження. Дуже зручна опція, що дозволяє при необхідності в будь-якій грі отримати серйозну надбавку fps.
Відсутність сканера відбитків пальців LG Q6 компенсується наявністю спритно працюючої системи розпізнавання обличчя власника. Достатньо один раз налаштувати цей вид розблокування, і більше не доведеться вводити пароль і малювати «змійку» для анлок гаджета.
Мультимедійні можливості пристрою не виробляють вау-ефекту, хоча і причепитися ні до чого. Динамік один, він звучить чисто і без хрипів, але не особливо голосно і без басів.
Звук в навушниках через штатний плеєр LG також має цілком стандартний для немузичних апаратів запас гучності і прийнятний рівень деталізації.
Камера
Якщо LG G6 основною родзинкою була можливість перемикання між ширококутним і звичайним режимами у основної камери, то в LG Q6 ця функція перекочувала у «фронталку».
У режимі «ширика» у фронтальної камери більше кут огляду: він дозволяє вмістити в кадр більше об’єктів.
Так знімає селфи-камера в звичайному і ширококутному режимах з одного і того ж відстані:
Основна камера нічим не примітна. У ній використовується 13-мегапіксельний сенсор з фазовою автофокусуванням.
Додаткових налаштувань З камери небагато, але є абсолютно нові режими, оптимізовані для витягнутого дисплея конкретного смартфона. Мова йде про зйомки фото та відео «квадратному» форматі, що ідеально підходить для Instagram, у всіляких варіаціях. Ось такі знімки виходять при зйомці в новому режимі:
Звичайно, такий формат дає простір для творчості. З можна робити «миттєве фото», коли на одній половині екрану відразу відображається створений знімок. Також вийде створювати в одному файлі парні знімки (диптих) або тричі (триптих).
Доступні і складні макети колажів, і зйомка через віртуальний «трафарет». Один з пресетів дозволяє одночасно зробити один знімок на фронтальну камеру, а другий — на основну. Інший цікавий режим дає можливість виводити будь-яку фотографію в напівпрозорому вигляді поверх видошукача в якості підказки — залишається лише поєднати «шаблон» з композицією нового кадру. Це зручно, коли потрібно композиційно повторити якийсь попередній кадр або для дотримання єдиного масштабу в предметній зйомці.
В цілому камера непогано знімає при денному освітленні — деталізація пристойна, шумів небагато. Також не виникає труднощів і при зйомці в приміщенні.
Вночі по мірі зменшення яскравості освітлення природним чином збільшується кількість шуму на знімках. В принципі, в умовах урочистій ілюмінації виходять більш-менш пристойні фото. Але в пітьмі якість сильно знижується.
Зі зйомкою документів смартфон справляється добре.
Панорами зшиваються без недоліків.
Яскравість вбудованого спалаху середня.
Режим HDR працює справно.
Апарат знімає відео в Full HD (30 fps) і зі стереозвуком. Якість відео — 17 Мбіт/с, звук — 154 Кбіт/с (48,000 кГц). Цифрова стабілізація під час відеозйомки працює дуже добре, повністю прибираючи дрібне тремтіння камери і створюючи ідеально плавний відеоряд.
Бездротові інтерфейси
Хоча LG Q6 і не флагман, позбавляти NFC його не стали. Девайс повноцінно підтримує безконтактну оплату Tap & Pay.
З 4G+ також немає проблем: смартфон працює в Мережі на стабільно високих швидкостях (при наявності, зрозуміло, відповідної зв’язку).
У свою чергу, не розчарувала і навігація. «Холодний» старт з пошуком і підключенням до десятки супутників в середньому здійснюється за 20 секунд, а на «гарячий» йде не більше восьми секунд.
Автономна робота
У гаджеті встановлений незнімний акумулятор 3000 мАч. При активному змішаному використанні в стилі «всього потроху» смартфон впевнено видає від чотирьох до шести годин включеного екрану. Іншими словами, апарат живе один робочий день — ні більше ні менше. Відтворювати в зацикленому режимі FHD-відео кодек H. 264, бітрейт 9 Мбіт/с) пристрій змогло протягом 11 годин.
Під час гри у World of Tanks Blitz апарат втратив 20% заряду за годину.
Трохи збільшити час автономної роботи можна за допомогою просунутих режимів енергозбереження, а їх в LG Q6 чимало. Передбачені як прості способи економії за рахунок зниження продуктивності і відключення зайвих процесів, так і більш витончені. Наприклад, девайс вміє автоматично економити енергію в перервах між ігровими баталіями.
Підсумки
Моделі LG Q6, звичайно, далеко до рівня флагмана LG G6. Смартфон трохи нагадує топове пристрій, в першу чергу гарним екраном і схожими ефектами З камери. В іншому ж це добротний середнячок. Хороший варіант для тих, хто шукає надійний апарат з компактним корпусом та чудовою ергономічністю, непоганими камерами і адекватної автономністю.
До 30 квітня 2018 в офіційному інтернет-магазині LG в подарунок до смартфону йдуть Bluetooth-навушники LG HBS-510.
Подивитися LG Q6
Плюси:
- FullVision-дисплей 18:9;
- укріплений обід корпусу;
- підтримка NFC;
- незвичайна ширококутна «фронталка»;
- розблокування за допомогою розпізнавання особи.
Мінуси:
- невисока продуктивність в іграх;
- відсутність діодного індикатора повідомлень;
- невисока якість зйомки вночі.
Автор тексту: Антон Копнов
Фото пристрою: Дарина Нестеровська
на момент публікації
Обговорення на форуміВсі характеристики
в каталозі DevDB
Будьте первым, кто оставит комментарий!