Нажмите "Enter", чтобы перейти к контенту

Огляд Xiaomi Mi 3G Router: російська як іноземна

Внаслідок величезної конкуренції гаджети для внутрішнього ринку Китаю мають, як правило, відразу двома важливими перевагами — відмінною якістю при низькій ціні. Але є і недолік, принаймні, в наших очах: у таких апаратах частенько відсутня локалізація хоча б на англійську мову. І якщо зі смартфонами спільнота давно навчилася справлятися, і їх прошивка ні в кого не викликає труднощів, то, наприклад, роутерами все не так гладко. В огляді ми розповімо про можливості роутера Xiaomi Mi 3G Router і про те, наскільки складно навчити гаджет російській мові.

Технічні характеристики Xiaomi Mi 3G Router

 • Процесор: двоядерний MediaTek MT7621, 880 МГц
 • Оперативна пам’ять: 256 МБ
 • Вбудована пам’ять: 128 МБ
 • LAN: 2 порти, 1 Гбіт/с
 • WAN: 1 порт, 1 Гбіт/с
 • Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac, 2,4 і 5 ГГц, MIMO 2×2
 • USB: 1 порт USB 3.0

Упаковка і комплектація

Mi Router поставляється у великій картонній коробці, на якій відразу в декількох місцях розміщений QR-код для швидкого скачування програми для управління гаджетом.

Обзор Xiaomi Mi Router 3G: русский как иностранный Обзор Xiaomi Mi Router 3G: русский как иностранный

Комплект спартанський — тільки сам гаджет і блок живлення, але роутеру більше нічого і не потрібно. Головне не забути обзавестися перехідником з плоского штекера на євровилку, інакше підключити до розетки апарат не вийде.

Обзор Xiaomi Mi Router 3G: русский как иностранный

 

Зовнішній вигляд

Корпус роутера цілком виконаний з білого матового пластика. Дизайн мінімалістичний і вдало поєднує різкі і плавні переходи між гранями. На передній панелі пристрою розташований єдиний світлодіод, який у режимі «за замовчуванням» не несе особливого смислового навантаження.

Обзор Xiaomi Mi Router 3G: русский как иностранный

Всі роз’єми розташовані ззаду: один WAN-порт, два LAN-порту (всі три — гігабітні), порт USB 3.0, роз’єм блоку живлення, а також кнопка скидання. Антени в кількості чотирьох штук (дві для діапазону 2,4 ГГц і дві — для 5 ГГц) зроблені незнімними.

Обзор Xiaomi Mi Router 3G: русский как иностранный

Інші грані корпусу порожні, але нижня панель перфорована по всій площі для кращої вентиляції.

Обзор Xiaomi Mi Router 3G: русский как иностранный

 

Перше включення

Для первісної налаштування роутера найпростіше скористатися мобільним додатком Mi Wi-Fi, яке виробник пропонує завантажити за посиланням у QR-коді. Зробити це підказує ще й проста логіка: програма перекладена на англійську мову (хоча в деяких місцях все ж залишилися ієрогліфи).

 

Після того, як додаток виявить роутер і дозволить вам налаштувати пароль бездротової мережі, до пристрою вже можна спокійно підключитися з ноутбука і відкрити веб-інтерфейс. Але спочатку Mi Wi-Fi запропонує вам зареєструвати аккаунт Xiaomi. Нам він далі потрібно, так що доведеться погодитися.

  

Що ж, тепер точно можна зайти на веб-інтерфейс роутера. І тут нас чекає неприємний сюрприз: панель керування пристроєм доступна тільки китайською мовою.

Обзор Xiaomi Mi Router 3G: русский как иностранный Обзор Xiaomi Mi Router 3G: русский как иностранный

Якщо ви не говорите мовою Піднебесної, то єдиний спосіб розібратися в інтерфейсі — скористатися розширенням RUMIWIFI, доступним для браузерів Chrome і «Яндекс.Браузер». RUMIWIFI непогано справляється зі своїм завданням і дозволяє керувати більшістю функцій роутера, хоча деякі написи в нашому випадку все одно залишилися неперекладеним.

Обзор Xiaomi Mi Router 3G: русский как иностранный Обзор Xiaomi Mi Router 3G: русский как иностранный

Інтерфейс стокового прошивки роутера настільки ж мінімалістичний, як і дизайн самого гаджета. У ньому є всі основні налаштування для підключення до Інтернету різними способами і звичні функції начебто DDNS, прокидання портів або присвоєння статичних IP-адрес пристроїв локальної мережі, але на цьому все. Жодних просунутих можливостей управління «залізом» або специфічних налаштувань мережі тут немає, та й користуватися не до кінця переведеним інтерфейсом задоволення мало.

Обзор Xiaomi Mi Router 3G: русский как иностранный

Обзор Xiaomi Mi Router 3G: русский как иностранный Обзор Xiaomi Mi Router 3G: русский как иностранный

 

Установка кастомних прошивки

На щастя, описаних проблем є рішення — установка кастомних прошивки, яка не тільки повністю переведена на російську мову, але і володіє набагато більш широкою функціональністю. Дякувати за її існування варто форумчан andy.padavan — безпосередньо автора прошивки, і Freize — розробника скрипта PROMETHEUS для її компіляції та встановлення. Так, з-за обмежень, що накладаються копірайтом, компілювати прошивку прийдеться з вихідного коду самостійно, але це все ж краще, ніж нічого.

Для того щоб скрипт зміг залити прошивку на роутер, попередньо потрібно отримати доступ до пристрою по SSH. Інструкція з отримання доступу є на форумі, а для її виконання знадобиться прошивка для розробників з офіційного сайту виробника, аккаунт Xiaomi і USB-накопичувач, відформатований в FAT32. З підводних каменів відзначимо необхідність скачування прошивки для розробників не через роутер Xiaomi (інакше нас перекине в веб-інтерфейс) і необхідність двічі вручну прописати протокол https в адресному рядку браузера з-за помилок в роботі сайту компанії. Китайська мова сайту перешкодою стати не повинен — нам потрібно натиснути всього дві кнопки.

Обзор Xiaomi Mi Router 3G: русский как иностранный

Після того, як доступ по SSH отримано, справа залишається за малим — запустити скрипт PROMETHEUS і слідувати інструкціям. Скрипт працює тільки на операційній системі Debian, або на ній заснованих дистрибутивах Linux. Володарі ПК з Windows 10 можуть спробувати скористатися надбудовою Bash on Windows, але ми вважали за краще виконати зборку прошивки у віртуальній машині з встановленою Ubuntu 16.04. За заявою розробника скрипта, з недавнього часу він працює і на нових версій цієї ОС, так що можете спробувати запустити його на Ubuntu 17.10 або більш пізньої.

Обзор Xiaomi Mi Router 3G: русский как иностранный

Якщо доступ по SSH був успішно отриманий на етапі підготовки, то після виконання всіх попередніх операцій зразок складання тулчейна і компіляції прошивки, для її установки досить просто вибрати пункт «Прошити Прошивку» у відповідному меню. При точному дотриманні інструкцій та уникнення описаних підводних каменів, процес зміни прошивки роутера триватиме не більше одного-півтора годин, левову частку яких займе компіляція.

 

Нові можливості

Після прошивки веб-інтерфейс роутера кардинально зміниться. Не дивуйтеся наявності логотипу ASUS: за словами автора прошивки, справа все в тих же копирайтах.

Тепер роутер володіє значно більш широкими можливостями, які можуть стати в нагоді як звичайним користувачам, так і досвідченим адміністраторам. Наприклад, кожним бездротовим інтерфейсом точки доступу можна керувати окремо, задаючи розклад роботи Wi-Fi, режим бездротової мережі, ширину каналу і інші параметри.

Обзор Xiaomi Mi Router 3G: русский как иностранный

З професійних налаштувань Wi-Fi зазначимо можливості регулювання MIMO і ізолювання клієнтів точки доступу між собою.

Обзор Xiaomi Mi Router 3G: русский как иностранный

Щасливі володарі реального IP-адреси в прошивці від padavan можуть налаштувати VPN-сервер. Підтримуються протоколи PPTP, L2TP і OpenVPN.

Обзор Xiaomi Mi Router 3G: русский как иностранный

USB-порт на кастомний прошивці має три основні функції. Основна — загальний доступ до файлів при підключенні зовнішнього накопичувача, будь то звичайна флешка, SSD або жорсткий диск. Роутер вміє бути SMB-сервером (мережеве оточення Windows), NFS-сервер (мережа Linux), FTP-сервера або навіть UPnP/DLNA-сервер з підключенням розумних телевізорів і медіаплеєрів.

Обзор Xiaomi Mi Router 3G: русский как иностранный

Не обійшлося і без підтримки роутером самостійної завантаження файлів на накопичувач. Для цього в прошивці призначено відразу два додатки: Aria2 для звичайних завантажень і torrent-клієнт Transmission.

Друге призначення USB-порту — робота в якості принт-сервера, що дозволяє використовувати будь-як мережевий принтер. Нарешті, до USB-порту роутера можна підключити модем і використовувати його замість проводового підключення до провайдера. Ця можливість стане в нагоді при використанні роутера у віддалених від цивілізації місцях (наприклад, на дачі) або для резервування основного каналу. Пріоритетом WAN-порту і USB-модему користувач може управляти самостійно.

Незважаючи на згадування 3G в назві роутера, гаджет, само собою, вміє працювати з LTE-модемами.

Обзор Xiaomi Mi Router 3G: русский как иностранный

Ми переконалися в цьому, протестувавши Mi Router з модемом Huawei E3372. У цьому випадку, швидкість передачі даних, звичайно ж, «плаває» і залежить від можливостей оператора зв’язку та завантаженості мережі.

Швидкість в LTE-мережі Tele2

Із приємних особливостей прошивки відзначимо можливість керування світлодіодами на фронтальній панелі і Ethernet-роз’єм аж до їх повного відключення для перекладу гаджета в стелс-режим.

Обзор Xiaomi Mi Router 3G: русский как иностранный

Просунутих користувачів напевно зацікавить можливість встановлювати в кастомний прошивці стороннє ПЗ з репозиторіїв Optware і Entware. Це дозволяє перетворити роутер в повноцінний веб-сервер з підтримкою PHP і Python.

 

Апаратна начинка

Пару слів варто сказати і про апаратної складової Mi 3G Router. В основі композиції — чіпсет MediaTek MT7621, процесор має два ядра, побудованих на архітектурі MIPS32, максимальна тактова частота — 880 МГц. Це досить потужний і сучасний SoC, який підтримує швидкості до 2 Гбіт/с, технологію MIMO і здатний працювати з п’ятьма гігабітними Ethernet-портами одночасно. Незважаючи на це, Xiaomi обмежилася лише двома LAN-портами в Mi 3G Router. Швидше за все, це було зроблено з маркетингових міркувань.

Об’єм оперативної пам’яті складає 256 МБ — майже стандартний обсяг для сучасного домашнього роутера. Внутрішня пам’ять має розмір всього 128 МБ і доступна тільки для прошивки роутера і встановлення стороннього ПЗ (зразок torrent-клієнта).

Обзор Xiaomi Mi Router 3G: русский как иностранный

Лабораторними умовами ми, на жаль, не маємо — тестувати швидкість роутера довелося в умовах завантаженого ефіру багатоквартирного будинку. Втім, це й на краще — мало хто буде використовувати цей гаджет в чистому полі. Спосіб виміру швидкості теж був обраний найпростіший — копіювання великих файлів між ноутбуком, підключеним по Wi-Fi, сервер, підключений до LAN-порту. На частоті 2,4 ГГц швидкість виявилася очікувано низькою — всього 40 Мбіт/с. Це не дивно: крім мережі Mi 3G Router, ноутбук «бачить» ще мінімум 13 мереж з інших квартир. А ось на частоті 5 ГГц справи йдуть куди краще — стабільна швидкість передачі даних склала 280 Мбіт/с, в піку піднімаючись до 320 Мбіт/с. Заради інтересу ми спробували відключити 2х2 MIMO, залишивши лише один канал на прийом і передачу даних. У цьому режимі швидкість не піднімалася вище 184 Мбіт/с, що в черговий раз доводить реальну користь цієї технології.

Обзор Xiaomi Mi Router 3G: русский как иностранный

Що ж стосується швидкості серфінгу в Інтернет, то тут розклад такий — скільки приходило від провайдера по кабелю, стільки і видав в ефір роутер.

Таку швидкість отримали в півтора метрах від девайса в діапазоні 5 ГГц:

А так — через дві стіни з газосилікатних блоків товщиною 150 мм, Відстань до роутера — п’ять метрів, діапазон 5 ГГц:

 

Два порти мало?

Виявилося, що у Mi 3G Router два помітних недоліки, але кожен з них залежить тільки від точки зору конкретного користувача. Перший — наявність всього двох LAN-портів. Тим, хто користується тільки ноутбуками, планшетами та іншими бездротовими пристроями і одного порту було б багато, а кому-то вдома потрібно мінімум чотири. Іншими словами, перед покупкою варто зважити свої потреби і вирішити, чи вистачить вам наявних роз’ємів. Втім, ви завжди можете купити недорогий комутатор, щоб вирішити проблему з нестачею портів в майбутньому. Другий недолік — необхідність самостійної локалізації, яка при відсутності досвіду може зайняти чимало часу.

Обзор Xiaomi Mi Router 3G: русский как иностранный Обзор Xiaomi Mi Router 3G: русский как иностранный

 

Підсумки

На перепрошивку та інші налаштування було витрачено близько п’яти годин з урахуванням пошуку рішень проблем (неправильна робота сайту Xiaomi і несумісність скриптів з Ubuntu 17.04). Якщо вас це не лякає, то Mi 3G Router стане відмінним варіантом для домашнього використання: завдяки наявності чотирьох антен і підтримки MIMO 2×2 гаджет здатний видавати настільки високу швидкість, наскільки тільки дозволяє забитий ефір багатоквартирного будинку.

Обзор Xiaomi Mi Router 3G: русский как иностранный

Ну а після перепрошивки роутер стає повноцінним комбайном, який вже не тільки виконує функцію точки доступу, але і може бути повноцінним файловим сервером і дозволяє підключатися до локальної мережі з будь-якої точки світу. При вартості не більше 2500 рублів Mi Router 3G практично не має конкурентів по співвідношенню ціни і можливостей.

 

Плюси:

 • висока швидкість роботи;
 • підтримка зовнішніх 4G-модемів;
 • велика зона покриття;
 • відмінна функціональність після перепрошивки;
 • красивий зовнішній вигляд.

Мінуси:

 • складна перепрошивка;
 • всього два LAN-порту.

Автор тексту: Володимир Терехов

2600руб.Рекомендована ціна

на момент публікації

Обговорення на форумі

Будьте первым, кто оставит комментарий!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code