Нажмите "Enter", чтобы перейти к контенту

Огляд Xiaomi Mi Band 2: оновлення чемпіона

Перші покоління фітнес‑трекерів від Xiaomi — Mi Band і Mi Band 1S — дуже швидко здобули світову популярність. Секрет успіху — в невеликій вартості та повний набір функцій, необхідних трекеру активності. Більшість людей купують фітнес-браслети, щоб вони відстежували їх рух, сон і пульс, а вранці прокидався приємною вібрацією. Все це вміли і перші два трекера від Xiaomi, а нове покоління стало ще більш технологічним. При цьому ціна залишилася на колишньому рівні. Ми постаралися розібратися, чи варто купувати браслет, якщо ви вже є власником попередньої версії?

Технічні характеристики Xiaomi Mi Band 2

 • Габарити: 40,3 x 15,7 x 10,5 мм
 • Вага модуля: 7 грамів
 • Ступінь захисту: IP67
 • Розмір браслета: 235 мм
 • Дисплей: 0,42″ OLED, монохромний
 • Акумулятор: 70 маг
 • Час автономної роботи: до 20 днів
 • Інтерфейс: Bluetooth 4.0

 

Упаковка і комплектація

Браслет, як і раніше, поставляється в невеликій боксі з світло-коричневого картону. В спеціальному поглибленні лежить сам гаджет — овальна капсула, верхня частина якої вкрита склом. Під нею відсік з браслетом (в комплект входить чорний гумовий ремінець) та інструкцією, в невеликому відділенні лежить зарядний пристрій з USB-виходом.

Обзор Xiaomi Mi Band 2: обновление чемпиона Обзор Xiaomi Mi Band 2: обновление чемпиона

 

Зовнішній вигляд

Максимально нейтральний, простий, але симпатичний зовнішній вигляд — візитна картка Xiaomi Mi Band перших поколінь. Mi Band 2 отримав трохи більше складний дизайн, але виглядає пізнавано: це все та ж овальна електронна капсула в гумовому ремінці з простою застібкою. Зовнішня частина капсули тепер плоска і глянсова, а на внутрішній стороні розташовується оптичний датчик відстеження пульсу.

Обзор Xiaomi Mi Band 2: обновление чемпиона Обзор Xiaomi Mi Band 2: обновление чемпиона

 

Електроніка легко витягується з браслета, звідси фішка моделі — у продажу є різнокольорові ремінці на зміну. Ремінці старого і нового покоління несумісні.

Обзор Xiaomi Mi Band 2: обновление чемпиона Обзор Xiaomi Mi Band 2: обновление чемпиона

 

Екран

Головне нововведення Xiaomi Mi Band 2 — невеликий монохромний дисплей, який перетворює фітнес-трекер в електронні годинники. На минулих Mi Band був лише світловий індикатор, що дозволяв дізнатися кількість пройдених кроків, причому дуже приблизно. А на дисплей Xiaomi Mi Band 2 крім часу виводиться різноманітна статистика, в тому числі — точну кількість кроків.

Обзор Xiaomi Mi Band 2: обновление чемпиона Обзор Xiaomi Mi Band 2: обновление чемпиона Обзор Xiaomi Mi Band 2: обновление чемпиона

 

Зміна екранів з інформацією відбувається за торкання круглої кнопки, розташованої на нижній частині екрана. Просто подивитися час можна, або торкнувшись кнопки, або зробивши характерний поворот зап’ястя до лиця, як це зазвичай роблять з годинником.

Також на екран виводяться повідомлення про вхідні дзвінки й повідомлення, які, правда, не включають у себе текст повідомлень — тільки іконку програми, з якого отримано.

 

Ергономіка

Порівняно з минулими поколіннями змінилася «посадка» електронної капсули в браслет — тепер вона кріпиться по-іншому, більш надійно. Це дуже добре, тому що при експлуатації попередньої моделі браслет з часом разнашивался, і капсула могла з нього вилітати. Неясно, як поведе себе в цьому плані новий Mi Band 2, але виглядає він більш міцним, до того ж, встановити капсулу тепер можна тільки з внутрішньої сторони браслета (у минулих поколінь можна було зробити це через зовнішній отвір, тому вони і випадали). Крім того, трохи змінився матеріал ремінця, він став більш жорстким і твердим.

З застібкою проблем не виникло, вона не розстібається мимовільно, коли одягаєшся або роздягаєшся, тримається міцно і уві сні, і під час активного руху. У неї великий діапазон, так що браслет підійде людям з будь шириною зап’ястя.

Під час використання браслет не мішається. Якщо досить міцно затягнути — про нього практично відразу забуваєш. Загалом, це гаджет для постійного носіння, з ним навіть можна митися: клас захисту IP67 означає, що електроніка захищена від попадання пилу і від тимчасового занурення у воду. Іншими словами, пірнати і плавати в браслеті не можна, а ось душ, дощ або випадкове потрапляння у воду новинка витримає.

 

Підключення до смартфону

Браслет синхронізується з іншими пристроями за допомогою Bluetooth 4.0 — відповідно, потрібен смартфон, що підтримує цей стандарт. Для початку роботи потрібно завантажити з App Store або Google Play додаток Mi Fit (потрібно Android вище 4.4 і iOS вище 7 версії) і зареєструватися в системі Xiaomi, або залогінитись, якщо вже є аккаунт. При цьому, якщо ви раніше користувалися іншим браслетом або іншим смартфоном, вся ваша статистика з’явиться у програмі — для цього і потрібен обліковий запис у системі.

Важливо, що браслет повністю автономний — не треба нічого включати вручну, він сам відстежує і сон, і активність, а смартфон потрібен тільки для накопичення та перегляду статистики. Однак синхронізувати браслет бажано не рідше одного разу на два тижні, так як без підключення до смартфону, він зберігає статистику у своїй пам’яті, а її обсяг обмежений. Тому, якщо довго не підключатися, дані можуть зникнути.

 

Підрахунок активності

На домашній сторінці програми основне місце займає кількість пройдених за цей день кроків. Якщо норма виконана — воно прикрашене анімацією. При натисканні на кількість кроків відкриється сторінка зі списком, коли і скільки ви пройшли або пробігли, а також скільки калорій при цьому спалили.

 

Додаток веде порівняльну статистику вашої активності по днях, тижнях і місяцях, в яку входить середні кількість кроків, дистанція і час у русі за день.

 

Однією з проблем старих версій Mi Band був неточний крокомір, який часто налічував зайві кроки і завищував показники активності, плутаючи, наприклад, їзду на машині з пересуванням пішки. В Xiaomi Mi Band 2 алгоритм підрахунку був доопрацьований, а «залізо» стало більш чутливим, так що, ймовірно, тепер цифри будуть точніше.

 

Аналітика сну

Xiaomi Mi Band 2 не вимагає ручного переведення в режим відстеження сну, а самостійно розпізнає сон по пульсу і руху власника. Визначає він це досить точно: якщо попереднє покоління час від часу помилялося на пару годин, то Mi Band 2 за час тесту в такому помічений не був. Правда, тестування було недовгим, а в ході тривалого використання він може теж час від часу спрацьовувати не зовсім вірно.

 

Отже, браслет підраховує, скільки власник проспав за ніч, а також виділяє фази швидкого й повільного сну. Чим більше глибокого сну — тим краще відновлення. Помаранчевим кольором на графіку відображені періоди неспання (є, правда, відчуття, що він іноді плутає неспання з неглибоким сном — не завжди інформація про нічних пробудженнях відповідає дійсності).

 

Пульсометр

Мабуть, єдине серйозне відміну від більш дорогих датчиків — Xiaomi Mi Band вимірює пульс тільки в стані спокою, йому на це потрібно декілька секунд. Для тренування, звичайно, було б непогано відстежувати пульс постійно, щоб, як кажуть, тримати його в необхідному коридорі.

 

Оповіщення

Дуже зручна функція вібрації при вхідному дзвінку або SMS — можна спокійно відправити смартфон в подорож по сумці, не турбуючись, що пропустите дзвінок або повідомлення. Якщо ж дзвінок не до місця і його потрібно вимкнути, це можна зробити натисканням на кнопку браслета.

 

Крім того, браслет вміє показувати повідомлення з різних додатків — наприклад, можна включити вібрацію для WhatsApp, FaceBook, Twitter або для вхідних листів на електронну пошту.

 

Якщо користувач довгий час знаходиться без руху, браслет теж почне вібрувати. Інтервал для такої вібрації можна встановити в налаштуваннях за замовчуванням Mi Band 2 пропонує розім’ятися щогодини.

 

Для більш гнучкої настройки повідомлень (наприклад, різної вібрації для кожного контакту, або ж підключення повідомлень тільки від певних людей) і розширення інших функцій пристрою можна використовувати стороннє додаток Mi Band Tools.

 

Автономність

Розробники вирішили утримати показники автономної роботи на рівні попереднього покоління і в два рази збільшили ємність акумулятора, щоб компенсувати наявність екрану. Вийшло 20 днів роботи без підзарядки. За чотири повних дні тесту розрядити браслет повністю, зрозуміло, не вдалося, але судячи з того, що за цей час Xiaomi Mi Band 2 «з’їв» 15% заряду — при цьому були підключені повідомлення з вібрацією, тобто підключення по Bluetooth було постійним — в реальності його можна буде заряджати раз на місяць. Власне, як це і було з першими двома Xiaomi Mi Band.

Обзор Xiaomi Mi Band 2: обновление чемпиона

 

Підсумки

Xiaomi Mi Band 2 — дуже важлива новинка для ринку носимой електроніки, яка з величезною ймовірністю повторить успіх перших двох моделей. В основі стратегії компанії лежать ті ж принципи: низька вартість пристрою в порівнянні з конкурентами (різниця в ціні в два, три і більше разів), повна функціональність фітнес-браслета і хороша якість виконання.

Так чи варто купувати нову версію браслета, якщо є попередня? Відповідь — так. Додавши екран з висновком поточної статистики розробники не тільки зробили свій фітнес-трекер зручніше (тепер можна дивитися статистику не на смартфоні, а прямо на ходу, через дисплей браслета), але і вирішили проблему з одночасним носінням браслета і годин — відтепер годинник не потрібні, Mi Band 2 сам показує час. Ще один аргумент на користь зміни старої моделі на нову: у перших двох Mi Band був неточний крокомір, а Mi Band 2 отримав покращену електроніку і нові алгоритми підрахунку активності.

Тим більше варто купити Xiaomi Mi Band 2, якщо до цього у вас не було браслета з цієї лінійки: ціна у всіх поколінь однакова, а технологічно і з точки зору ергономіки, як бачите, третій браслет краще попередніх двох. Вибрати же магазин з найкращими цінами на браслет, можна в спеціальному обговоренні на форумі.

 

Плюси:

 • з’явився екран;
 • кріплення капсули до ремінцю стало надійніше;
 • покращений крокомір;
 • є повідомлення про вхідні дзвінки й повідомлення.

Мінуси:

 • немає відстеження пульсу в реальному часі;
 • відсутня функція «розумного» будильника.

Автор тексту: Олександра Мітрошина

Фото пристрою: Дарина Нестеровська

Сайт виробникаОбговорення на форумі

Будьте первым, кто оставит комментарий!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code