Недорого, надійно, а тепер ще й широкоэкранно — не можна просто взяти і пройти повз Xiaomi Redmi 5, тому девайс і потрапив до нас на тестування, сходу здивувавши відсутністю NFC і архаїчним micro-USB. Але, мабуть, повинні бути і дивовижні плюси? Наскільки вдалося або не вдалося «король бюджетників» від Xiaomi, розповімо прямо зараз в нашому огляді.
Технічні характеристики Xiaomi Redmi 5
- Екран: 5,7″, TFT-IPS, 1440×720, ємнісний, мультитач
- Процесор: Qualcomm Snapdragon 450, 8х1,8 ГГц (Cortex-A53)
- Графічний прискорювач: Adreno 506
- Операційна система: Android 7.1.2
- Оперативна пам’ять: 2/3/4 ГБ
- Вбудована пам’ять: 16/32 ГБ
- Підтримка карт пам’яті: microSDXC
- Зв’язок: GSM 850/900/1800/1900 МГц || UMTS 850/900/1900/2100 МГц || LTE: 1, 3, 7, 8, 20 (з оновленням прошивки)
- SIM: nano-SIM + nano-SIM (комбінований слот), DSDS
- Бездротові інтерфейси: Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.0
- Навігація: GPS, ГЛОНАСС, BeiDou
- Камери: основна — 12 Мп (спалах, автофокус, f/2,2), фронтальна — 5 Мп (спалах, f/2,2)
- Датчики: освітленості, наближення, акселерометр, микрогироскоп, дактилоскоп
- Акумулятор: 3300 маг, незнімний
- Габарити: 151,8х72,8х7,7 мм
- Вага: 157 г
Упаковка і комплектація
Яскрава червона коробка без картинок і прикрас, а всередині акуратна склеєна формування під зарядний пристрій і кабель micro-USB, а ще «скрепка» лотка. Із приємних бонусів — прозорий силіконовий чохол, незначно збільшує габарити апарату.
Зовнішній вигляд
Чим уважніше розглядаєш гаджет, тим більше продуманих дрібниць відзначаєш. Лицьова частина покрита заокругленим по краях склом з тонкої пластикової рамкою — у тестового екземпляра вона білого кольору. Над екраном у склі невеликий виріз під динамік, справа від якого знаходиться фронтальна камера, зліва — блок датчиків освітлення, наближення і світлодіодний спалах. У верхньому правому куті — світлодіодний індикатор пропущених подій.
Під дисплеєм кнопок немає, також як і металу на гранях. Його замінив пластик — металу у Xiaomi Redmi 5 взагалі куди менше, ніж у попередників. На верхньому торці компанію 3,5-мм роз’єму становить додатковий мікрофон і ІК-порт керування побутовою технікою. Знизу два симетричних блоку отворів мікрофона і основного динаміка, а між ними micro-USB.
На лівій грані комбінований лоток: під дві nano-SIM, або одну «сімку» і microSDXC. Праворуч — зручні металеві клавіші живлення і регулювання гучності.
Металева задня поверхня смартфона виглядає добре знайомої. Зверху по центру відчутно виступає одиночна камера з невеликим об’єктивом в центрі, нижче йде світлодіодний спалах і сканер відбитків.
Ергономіка
Габарити, зазначені в таблиці технічних характеристик смартфона, не відповідають відчуттям від його повсякденного використання: на ділі девайс лежить в руці так само зручно, як і більшість п’ятидюймовий компактних бюджетників, і не останню роль тут відіграє товщина 7,7 мм.
У більшості ситуацій Xiaomi Redmi 5 зручно керувати однією рукою, і навіть шторка повідомлень витягується без пальцевої акробатики. Якість виготовлення гаджета просто відмінне.
Екран
Саме дисплей привертає до Redmi 5 левову частку уваги, адже перед нами матриця TFT-IPS з оптимальною діагоналлю 5,7 дюйма. Дозвіл 1440х720 за поточними мірками скромне, і при великому бажанні на тонких шрифти можна помітити піксельну драбинку. Якщо ж не вдивлятися пильно, картинка і охайна, і різка.
Передача кольору приємна і досить точна, як і баланс білого в межах 6900K. Також радують мінімальні спотворення контрасту при погляді на дисплей під гострими кутами. А діапазон яскравості підсвічування і зовсім не поступається багатьом флагманам, досягаючи 700 ніт на максимумі (мінімальне значення, навпаки, комфортно для читання в темряві).
До сенсорного скла теж немає претензій, так і розпізнає воно десяток одночасних дотиків. Що стосується його зносостійкості, то за час активної експлуатації ні єдиної подряпини не з’явилося, але додаткове захисне скло ніколи не завадить.
Інтерфейс
Смартфон працює під управлінням ОС Android версії 7.1.2, а в якості інтерфейсу встановлена фірмова MIUI 9.2. У дев’ятому поколінні оболонка смартфонів Xiaomi отримала всі актуальні фішки Android, зберігши фірмову легкість і швидкість. Все меню традиційно розміщено на домашньому екрані з можливістю персоналізації, темами, ефектами і настроюється анімацією. Системні віртуальні клавіші, що незвично для продукції Xiaomi, але навряд чи стане перешкодою до комфортного використання. До того ж пропорції екрану 2:1 дозволяють скомпонувати всі ваші ярлики в оточенні віджетів.
Шторка повідомлень швидше класична для Android, з додатковими відкидними ярликами швидкого доступу і довгим списком повідомлень. Клавіатури номеронабирача і QWERTY стандартні для операційки, як і візуальний стиль більшості базових додатків.
Передвстановленого софта у Redmi 5 чимало, і це не тільки додатковий пакет екосистеми Mi Community і форуму, але і диспетчер файлів з підбіркою вмісту за типом.
Окремо варто виділити встановлений дистрибутив WPS Office і відповідне рішення від Microsoft — повний набір софта офісного в окремій папці. Крім цього є програвачі для музики і відео, утиліта ІЧ-пульта від Xiaomi і програма-скрінкасти для запису того, що відбувається на екрані. Крім того, на борту FM-приймач.
Розділ налаштувань став набагато ближче до звичайного Android, ніж у будь-якої попередньої MIUI, однак і тут є кілька хитрощів. Багато неактуальні параметри вкладки винесені в основний список, тоді як затребувані елементи, навпаки, заховані в додаткові параметри. З елементів безпеки є налагодження дактилоскопічного сенсора, що працює гранично швидко і точно. На торкання сенсора можна налаштувати ряд функцій, а нижній ряд віртуальних клавіш зробити автоматично зникає при непотрібності.
Апарат в роботі
За що ми любимо девайси серії Redmi, так це за прихильність до «заліза» Qualcomm. Смартфон Xiaomi Redmi 5 не став виключенням, його основа — актуальний бюджетний чіпсет Qualcomm Snapdragon з 450 восьмиядерним процесором Cortex-A53 на 1,8 ГГц, 3 ГБ оперативної пам’яті і графічним прискорювачем Adreno 506. Залежно від модифікації «оперативки» у гаджета може бути два або чотири гігабайти, а вбудованої пам’яті-16 або 32 ГБ — комбінований слот під карту пам’яті microSDXC в будь-якому випадку буде корисний.
Швидкість роботи при виконанні більшості рутинних завдань просто бездоганна. Ні натяків на лаги і загальмованість, швидке відкриття будь ігри і програми. Комфорт на рівні флагмана, і це на бюджетників з широким екраном! Але є передчуття, що не все так гладко, і бенчмарки напевно скажуть правду.
Так і є, комфортні 60 тисяч в AnTuTu і скромне лад-шоу в SlingShot дають зрозуміти, що дива не сталося. Подальше слово за Gamebench і парочкою ресурсномістких ігор.
World of Tanks Blitz: стабільна планка від 35 СЕК і вище при максимальних налаштуваннях графіки
Injustice 2: ніякого криміналу і комфортна частота близько 25 FPS
Що цікаво, смартфон практично не нагрівається під час ігрових баталій і роботи ресурсномістких додатків. Звичайно, це варто вважати заслугою 14-нм техпроцесу і скромного енергоспоживання ядер Cortex-A53.
З переглядом роликів в HD-дозволі ніяких проблем, особливо коли мова йде про фільми з театральним співвідношенням сторін. А ось 4K в штатних плеєрах гальмує моторошно.
Redmi 5 приємно здивував гучним і чітким опрацюванням голосів при дзвінках — і співрозмовника, і власника. Ніяких нарікань, повний комфорт при спілкуванні в будь-якій ситуації — працює ефективне шумозаглушення. Вібромотор енергійний і зібраний, без дешевого вереску. А основний динамік по гучності легко порівняємо зі стереозвуком багатьох конкурентів, на максимальній гучності він впевнено наповнює чистим звучанням простір в парі метрів навколо. Дивитися ролики на YouTube перед сном просто ідеально.
Звучання в навушниках — як доктор прописав. Щільне, соковите і злегка йде в нижню межу баса. З простими навушниками бюджетної категорії такий звук може здатися глухуватим, але ті ж DUNU EX1 розкривають музичний потенціал апарату з найкращого боку. І в тому ж метро досить 70-80% гучності, не більше.
Камера
За мірками сучасних апаратів реалізація камер в Xiaomi Redmi 5 нудна. Основний 12-мегапіксельний сенсор Omnivision OV12A10 з зерном на 1,2 µм, автофокусной оптикою і звичайної світлодіодним спалахом. Фронтальна п’ятимегапіксельна камера з фіксованою оптикою на базі сенсора Omnivision OV5675 і з зерном також трохи більше одного мікрона. З фішок у фронталки лише спалах, а софт по роботі з камерою традиційно заточений на автоматичний режим з мінімальною кількістю налаштувань, хіба що блокування експозиції та фокусу зручна і легкодоступна.
Знімки вдень виходять симпатичними і точними по колірному тону, проте затиснутими з точки зору опрацювання полутеней і динамічного діапазону. В цілому нормально, і не більше того.
Знімки в приміщенні вже на межі появи галасливих артефактів, але швидкість фотографування і деталізація кадру на пристойному рівні.
Вночі ситуація цілком залежить від ручного підстроювання експозаміру. Якщо дати автоматиці всю свободу, результат виходить розмазаним (як на знімку з підйомника).
Зйомка крупним планом зі спалахом виходить відмінно, і вже точно куди цікавіше знімка без неї.
Знімок зі спалахом
Спалах вимкнено
Зйомка тексту також вдається смартфону без особливої праці.
Фронтальна камера виконує свої завдання добре. Спалах працює адекватно, але чудес не творить.
Ефективні алгоритми зйомки HDR дозволяють домогтися цікавого та якісного результату там, де рука професіонала тягнеться до фотографування в сирому RAW.
Знімок з HDR
Знімок без HDR
Відеозапис підтримується в дозволі 1080p з частотою 30 к/с. Результат можете оцінити самостійно.
Бездротовий зв’язок
Обидва слота під SIM-карти формату nano підтримують роботу в мережах третього покоління, але лише одна з них може використовуватися для потреб мобільного інтернету.
Набір бездротових комунікацій типово бюджетний. Wi-Fi однодиапазонный IEEE 802.11 n, Bluetooth версії 4.2 із звичайним набором профілів, а NFC для платежів тут зовсім не передбачено.
Для навігації доступні GPS, BeiDou і ГЛОНАСС, так що точність і швидкість пуску поза підозрою. Як навігатор в машину смартфон підходить здорово, і на виїзді з тунелів не змусить вставати на аварійці чекаючи вказівок по маршруту.
Автономна робота
Смартфон Xiaomi Redmi 5 з величезним 5,7 дюймовим екраном оснащений досить скромною літій-полімерною батареєю на 3300 мАч. Але це не мінус, а плюс. Почнемо з того, що від комплектної зарядки він повністю заряджається за пару годин. Від використання фірмового адаптера QC3.0 в прикурювач цей час не змінюється, хоча в Мережі з’являються чутки про підтримку швидкої зарядки.
Але важливо інше. Смартфон не позбувся головного козиря апаратів Redmi і готовий працювати дві доби без побачень з розеткою. У середньому виходить близько півтора днів за півгодини дзвінків і двох годинах інтернету, годині ігор/відео і парі годин музики. Хороший результат без будь-яких застережень і нюансів, а час бійні в танки забирає 23% заряду. Якщо ж у авиарежиме тестовий відео в Full HD, то кіномарафон вийде на цілих 11 годин. І схожий результат демонструє бенчмарку PCMark. Молодці Xiaomi, не підвели фанатів.
Підсумки
Смартфон Xiaomi Redmi 5 сміливо можна назвати одним з кращих доступних смартфонів для споживання контенту. Компактний розмір, відмінний екран широкого формату 18:9, приємний звук в навушниках і через динамік, тривалий час роботи і гідний рівень продуктивності. Так, камери тут середні за бюджетними мірками, але в іншому смартфон залишає суто позитивні враження. А мінуси пристрою ми перерахуємо нижче, благо їх зовсім мало.
Плюси:
- швидкий і стабільний;
- відмінна якість виконання;
- хороша продуктивність і автономність.
Мінуси:
- відсутність NFC;
- немає підтримки Wi-Fi ac;
- пластиковий корпус.
Автор тексту: Євген Батуков
на момент публікації
Обговорення на форуміВсі характеристики
в каталозі DevDB
Будьте первым, кто оставит комментарий!