Нажмите "Enter", чтобы перейти к контенту

Пиріг з «Андроїдом»: тестуємо Android Pie

Простіше зовні, розумніші всередині — під цим гаслом Google не перший рік викочує оновлення Android. Скоро смартфон зуміє самостійно придумати коментар до статті 4PDA, залишиться тільки «Окей, Гугл» сказати. Далеко ступив Android Pie в цьому напрямку, дізнаємося з допомогою Nokia 7 Plus з бетою нової ОС.

Тестування засноване на Developer Preview (beta 4), яке доступне для декількох версій Nokia 7 Plus. Смартфон, як відомо, входить в програму Android One, тобто ОС не зазнала жодних вендорских змін порівняно з задумом розробників Google.

 

Інтерфейс

C точки зору дизайну оновлення до Android 9 принесло найбільше змін мало не з часів переходу на Material Design. Сам по собі він нікуди не подівся, але суттєво оновився.

Перемикачі в шторці — перше, що кидається в очі. Підкладка за замовчуванням темна (в налаштуваннях є можливість перейти на світлу тему), а включені тумблери — насиченого блакитного кольору.

Android 8.1 Android 9

Кольори в системі. На відміну від досить монотонних попередніх версій, дев’ята отримала яскраві кольори. Завдяки їм, наприклад, меню налаштувань стало набагато більш охайним і симпатичним, не розгубивши при цьому фірмового мінімалізму.

Android 8.1 Android 9

Повзунки і кнопки гучності переїхали до фізичним клавішам, тепер вони помітно компактніше і зручніше. Для регулювання гучності різних каналів (дзвінок, повідомлення, мультимедіа та інше) відкривається відповідне меню налаштувань.

Android 8.1 Android 9

Меню багатозадачності тепер впорядковано по горизонталі. Під картками додатки знайшли своє місце рядок пошуку Google і п’ять найбільш часто використовуваних додатків. Зате щоб очистити пам’ять, як і раніше, треба перегорнути всі картки до кінця — правда, вліво, а не вгору.

Android 8.1 Android 9

 

Жестовая навігація

Як відомо, Android 9 розробник заклав власні алгоритми жестової навігації для безрамкових гаджетів. Три класичні клавіші поки що встановлені за замовчуванням, але ніщо не заважає включити жести: «Налаштування ⇒ Система ⇒ Жести ⇒ Торкнутися кнопки головного екрана та провести вгору (вкл.)»

Замість трьох сенсорних клавіш користувач отримує багатофункціональну панель. Тап по центру повертає додому, невеликий свайп вгору відкриває меню багатозадачності, довгий свайп — меню додатків. Клавіша «Назад» (вона ж приховує клавіатуру) з’являється тільки тоді, коли актуальна відповідна функція.

Для швидкого перемикання між додатками тепер доступний бічній свайп по панелі. Ось як це працює.

В правій же частині передбачена нова і дуже корисна кнопка. Коли користувач повертає смартфон при заблокованому автоповороте екрану, з’являється іконка, при натисканні на яку орієнтація інтерфейсу змінюється.

Втім, навіть якщо для навігації використовуються класичні клавіші, функція буде працювати: іконка повороту знайде собі вільне місце.

 

Нові функції

Дев’ята версія Android обросла крім іншого вельми цікавою і корисною функціональністю.

Контроль за часом роботи зі смартфоном («Цифрове здоров’я») — напевно, саме гучне нововведення. Система рахує, скільки часу користувач провів в смартфоні за поточну добу (і в яких додатках), скільки разів розблокував апарат і як багато отримав повідомлень.

 

«Цифрове здоров’я» дозволяє вручну обмежити кількість дозволеного на кожне додаток часу в добу. За п’ять хвилин і за хвилину до обнулення таймера система видасть повідомлення, що пора закруглятися.

 

Після чого просто викине користувача з програми і заборонить запускати… ну, скажімо, клієнт 4PDA. Іконка на робочому столі в такому випадку стає сірою і при спробі запуску видає попередження: мовляв, не влізай — вб’є.

Туди ж, в «Цифрове здоров’я», інтегрована функція Wind down, за розкладом пере кольору з дисплея смартфона, тобто робить зображення чорно-білим: тепер-то який сенс сидіти в Инстаграме, лягай-но ти, добрий молодець, спати.

До речі, в beta 4 «Цифрове здоров’я» не було — довелося завантажити і встановити APK. Тим не менш функція «прошилась» в налаштування, а не окремим додатком, так що користувачі «дев’ятки» нікуди не дінуться: ОС точно буде підглядати за їх активністю.

Контроль за витратою заряду. Так само як і за тим, наскільки ненажерливі ті або інші програми. Така функція була і раніше, але тепер з допомогою нейромережевих алгоритмів ОС навчилася обмежувати фонову активність, якщо вони використовуються рідко. Користувач, зрозуміло, може зробити це вручну. Практичну користь — тобто зрослу автономність пристроїв — можна буде оцінити лише в процесі тривалої експлуатації апаратів на Android Pie.

 

Більш тонка настройка повідомлень. Не секрет, що багато програм відправляють повідомлення різних типів: наприклад, оновлення програм і оповіщення для запису від Play Market. Тепер в меню налаштувань вийде візуально оцінити, що і коли буде засмічувати шторку повідомлень, а також відключити все непотрібне, залишивши тільки найважливіше.

 

 

Нові емодзі

Переходимо до найголовнішого. Оновлений Unicode/Emoji 11.0 — зрозуміло, саме те, заради чого варто апгрейдитися до Android 9 Pie. Картинки стали більш окресленими, з’явилося 157 нових emoji, включаючи різні гендерно-толерантні варіанти пар і сімей.

 

 

Великоднє яйце

Класична пасхалка в Android Pie поки не зроблено (і замість неї стоїть оригінальна заглушка), то до неподобства нудна порівняно з попередніми. Вона являє собою гипноэкран з логотипом операційки по центру. Можна зумить, а ось тапи, на жаль, поки ні до чого не призводять. Поворот дисплея і одиночне натискання клавіші «назад» змінює кольорову гаму. Та що там, краще один раз побачити.

 

Анонсовані, але поки що не реалізовані функції

«Цифрове здоров’я», яке з допомогою шаманських танців з бубном таки вдалося запустити на Beta 4, стало винятком. У травні було анонсовано чимало цікавих функцій, але (на наш превеликий жаль) вони поки не потрапили навіть в бета-реліз.

Виділення тексту з меню багатозадачності — одна з головних серед настільки очікуваних можливостей. На презентації Google I/O нам показали, що прямо з карток додатків в меню багатозадачності вдасться копіювати текст. На жаль, ніякі маніпуляції не привели до бажаного результату: бездушні картинки ніяк не відреагували на цілком звичний довгий тап по тексту і інші спроби взаємодії.

Додаткова інформація на екрані блокування. Поки не знайшлося місця і оновленим віджету на екрані блокування, на якому нам обіцяли відображати актуальну погоду і найближчим захід з календаря Google. Хоча віджети вже давно стали класикою, можна було б і оновити.

Просунутий редактор скріншотів. Нам обіцяють, що в ОС буде вбудований редактор Markup, який дасть можливість швидко і зручно редагувати скріншоти, в тому числі додавати на них швидкі рукописні замітки. У поточному релізі функція відсутня, а спроби поставити додаток вручну не дали результатів.

Пропозиції дій на основі користувальницького досвіду. Напевно, найбільш багатообіцяюча і поки що загадкова функція. За запевненнями розробників, алгоритми машинного навчання допоможуть операційці запам’ятовувати, як і з якими додатками працює користувач, щоб потім передбачати його дії. На жаль, незважаючи на те, що накотити АПК і запустити сервіс вдалося, його функціональність була обмежена відображенням ліцензій.

 

Beta 4.1

Тим не менш, тестування триває. Найближчим часом від розробників повинно «прилетіти» оновлення до версії beta 4.1. Тепер система буде кілька разів пропонувати відновити дані з іншого пристрою, зникне необхідність «шаманити» з ОС для відновлення резервних копій. Також в новій версії доопрацьований алгоритм автоматичного регулювання яскравості і основний віджет, а в додаток камери доданий Google Lens.

 

Підсумки

На даному етапі Android 9 Pie — цілком робоча ОС статус beta, яка вже дозволяє оцінити, що нас чекає в недалекому майбутньому. А саме: помірний і досить слушне редизайн, вкрай приємні функціональні доповнення і поки що не зовсім зрозумілі алгоритми ІІ. Тим не менш очевидно: оновлення до «Пирога» — рідкісний випадок за останні роки, коли додавання одиниці до порядкового номера Android дійсно виправдано нововведеннями, приготованими розробниками.

Тестування проводилося на смартфоні Nokia 7 Plus, але оновлення до Android 9.0 Pie отримає більшість актуальних моделей бренду: Nokia 1, Nokia 2.1, Nokia 3, Nokia 3.1, Nokia 5, Nokia 5.1, 5.1 Plus, Nokia 6, Nokia 6.1, Nokia 7 Plus і Nokia 8.

Дізнатися більше про пристрої Nokia

Автор тексту: Макс Дворак

Будьте первым, кто оставит комментарий!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code