Нажмите "Enter", чтобы перейти к контенту

Вчені перетворили Nokia Lumia 1020 пристрій для секвенування ДНК

 

Багато можуть пам’ятати легендарний смартфон Nokia Lumia 1020, який вийшов у 2013 році. Він прославився завдяки своїй 41-мегапіксельної камери з оптикою Carl Zeiss, оптичною стабілізацією і ксеноновим спалахом. Здавалося, що цей апарат вже віджив своє, але вчені з США (Каліфорнійський університет) і Швеції дали йому друге життя, перетворивши його в компактний цифровий мікроскоп для проведення секвенування ДНК та молекулярної діагностики. Даний метод є одним із стандартів у галузі дослідження раку, але далеко не у всіх містах і населених пунктах є необхідне обладнання для проведення діагностики. Для таких місць мікроскоп на базі Lumia 1020 може бути справжнім порятунком і дозволить врятувати тисячі життів шляхом своєчасної діагностики раку.

Учёные превратили Nokia Lumia 1020 в устройство для секвенирования ДНК

“З швидко розвиваються можливостями зйомки і зондування, а також збільшенням обчислювальної потужності і популяризації зв’язку, мобільні телефони допомагають проводити биомедицинскую діагностику в польових умовах”, – йдеться у звіті дослідників.

Учёные превратили Nokia Lumia 1020 в устройство для секвенирования ДНК

Важливо відзначити, що для смартфона на 3D-принтері був надрукований спеціальний чохол, який включає 532 нм і 638-нм лазерні діоди, розміщені під кутом 75 градусів і службовці для флуоресцентної підсвічування в декількох діапазонах для виявлення окремих RCP-генів, а також білий світлодіод для підвищення якості зображення. Лазерні діоди спрацьовують послідовно, а смартфон робить кілька знімків у форматі DNG за допомогою стандартного додатка камери. Далі обробкою зображень займається спеціально розроблений алгоритм на базі машинного навчання.

Відзначимо, що в 2009 році вчені з того ж Каліфорнійського університету створили мікроскоп на базі мобільного телефону, а в 2015 році вони розробили пристрій на основі смартфона для проведення експрес-тестів крові на наявність бактерій і паразитів.

 

Будьте первым, кто оставит комментарий!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code