Нажмите "Enter", чтобы перейти к контенту

Зроби сам: Android для меломана, фотографа, геймера і трудоголіка

 

Кожен хоче отримати максимум від свого смартфона, неважливо, бюджетника або флагмана. Але кому-то подавай музичний Hi-Fi плеєр з функцією «дзвонилки», комусь- платформу для запуску потужних ігор, а комусь- просто робочий інструмент, лише б «було все і все літало». Кожному не догодиш, і почасти тому популярність набирають пристрої стандарту Android One — з «голою» ОС від Google без зайвого софта і вендорских обмежень. Беремо один з таких апаратів, Nokia 7 plus, і перевіряємо, чи просто насправді адаптувати його під чиї завгодно потреби.

Є думка, що як слід адаптувати смартфон під власні потреби можна тільки за допомогою отримання прав суперкористувача, або root-прав. Воно справедливо лише частково і далеко не завжди. В ОС Android є налаштування, а в Google Play Market — безліч додатків, які дозволять перетворити пристрій функціональний інструмент, заточений під специфічні запити користувача, і максимально реалізує потенціал власного «заліза». Навіть root отримувати не треба за однієї важливої умови: якщо «під ногами» не заважають сторонні вендорські прошивки.

Для демонстрації ми взяли смартфон, випущений в рамках стандарту Android One, тобто з чистою «віссю» і прошивкою від Google — Nokia 7 Plus. І по черзі модифікували його в апарат меломана, фотографа, геймера і трудоголіка.

Смартфон меломана: плеєри та настроювачі

Кожен поважаючий себе шанувальник музики знає, в якому плеєрі улюблена група краще звучить. Тим не менш обійти увагою цей пункт, говорячи про перетворення смартфона в музичний комбайн, ми ніяк не можемо. І в якості гідного варіанту запропонуємо PlayerPro, заправлений під зав’язку різноманітними музичними функціями. Серед них маємо вбудований еквалайзер, редактор тегів, таймер сну — список можна продовжувати недозволено довго. Окремої згадки заслуговує той факт, що плеєр пам’ятає останній трек і позицію в ньому навіть після перезавантаження апарату.

Весь пов’язаний з плеєром інтерфейс теж налаштовується за бажанням користувача: зовнішній вигляд, повідомлення в шторці і на заблокованому екрані і так далі. А в «чистому» Android ніякі вендорські дизайнерські вишукування не заважають інтерфейсу виглядати адекватно і максимально привабливо.

Альтернативи: AIMP — для любителів мінімалізму і функціональності, TuneIn Radio — для шанувальників радіо (обережно: ціна підписки кусається), Musixmatch — для тих, кому потрібні тексти і переклади.

Буває, що застосувати налаштування потрібно не для якогось конкретного плеєра, а для всього пристрою в цілому. В цьому випадку слід використовувати утиліту начебто Volume Booster, де встановлений вбудований еквалайзер з кількома пресетами. Звичайно, подібний софт, особливо безкоштовний, не дасть того результату, якого можна досягти потужними еквалайзерами в інших плеєрах, але в якості комплексного рішення для всієї системи — цілком.

Альтернативи: велика кількість схожих програм в Play Market.

Кожному меломанові рано чи пізно приходить в голову думка про створення власного треку. Починати, як водиться, варто з малого: наприклад, з програми Music Maker JAM. Нескромне набір вбудованих інструментів укупі з докладним і зрозумілим туториалом дозволить освоїти ази і спробувати сили в реальному творчості. Вийде як заміксувати просто інструментальний трек, так і додати вокал. У топ-чарти з таким додатком, звісно, не потрапиш, але освоїтися в непростому світі музичного креативу — саме те.

Сделай сам: Android для меломана, фотографа, геймера и трудоголика Сделай сам: Android для меломана, фотографа, геймера и трудоголика

Альтернатива: Drum Pads 24 — програма для швидкого створення ритмічних треків на драм-машині з великою кількістю паків. Креатив дуже відносний, звичайно, але для шанувальників клубної музики підійде.

Смартфон фотографа: камери і допоміжні інструменти

Одним з кращих програм для зйомки на мобільні камери вважається рішення від Google, але встановити його на гаджети від інших виробників не так-то просто. В Nokia 7 plus стоїть досить непогане додаток з Pro-режимом і хорошим набором корисних функцій, що за сьогоднішніми мірками вже велика удача.

Сделай сам: Android для меломана, фотографа, геймера и трудоголика

Одне важливе «але»: ця програма не вміє видавати знімки у форматі RAW — свого роду «цифрові негативи», найбільш пристосовані для подальшої професійної обробки. Тому ті, хто серйозно ставиться до зйомки на мобільний пристрій, будуть шукати в маркеті щось на зразок ProShot, який здатний і в RAW знімати, і всі необхідні налаштування міняти одним-двома свайпамі, і власні пресети зберігати. Що важливо, при гарній оптиці начебто цейсівською в Nokia 7 plus софт теж не пасує, повністю реалізуючи її потенціал. Правда, за такі можливості доведеться заплатити — на момент написання матеріалу додаток коштувало 269 рублів.

Сделай сам: Android для меломана, фотографа, геймера и трудоголика Сделай сам: Android для меломана, фотографа, геймера и трудоголика

Альтернатива: Open Camera — вельми непоганий, хоч і не такий зручний аналог, який теж «може в RAW, а головне — безкоштовний.

Якщо «зробив діло — гуляй сміло», «зробив фото — іди і обробляй». Очевидно, що складне редагування знімків буде вестися на ПК з великим монітором і широким інструментарієм. А ось додатків для швидкої обробки в Play Market — віз і маленький візок. Ми знайшли серед них одне цікаве — RePix. Воно помітно більш стандартних софтін, адаптують фотку під instagram-формат. Хоча б тим, що крім звичних фільтрів і інструментів (кадрування, яскравість-контраст — ось це все) в ньому є можливість накладати ефекти на частину зображення. Можна буквально пальцем тикати в ті місця, де потрібний ефект плаката, ч/б або сонячний відблиск. Додаток частково безкоштовне: деякі ефекти вимагають покупки, але їх вартість не грабіжницька.

Альтернатива: Snapseed — безкоштовний функціональний фоторедактор від Google.

Давайте відверто: ледь прочитавши заголовок до даної главі, ви подумали, що хороший фотограф на смартфон знімати не буде. По-перше, для професійних цілей звичайно ж не буде, а ось для особистих — чому б і ні? По-друге, навіть якщо і так, смартфон йому як фотографу все одно стане в нагоді. Додаток Photo Tools стане незамінним помічником для кожного, кому не знайомі терміни «гіперфокальну відстань», «розрахунок експозиції», «колірне коло» та інші. У функції програми входить розрахунок всіх потрібних параметрів для професійних апаратів, дзеркальних і беззеркальних. Всі розрахунки проводяться з урахуванням марки камери і об’єктиву: якісь дані вже забиті в додаток, але вийде ввести параметри своєї техніки та вручну. Присутні таймер з секундоміром, підтримка чек-листів, списків і веб-посилань.

Альтернативи: калькулятор експозиції і гиперфокальный калькулятор — для тих, кому більше нічого не потрібно.

Смартфон геймера: прискорювачі та розширення

Геймерське щастя в чому полягає? Звичайно ж, в тому, щоб «залізо» тягнуло улюблені іграшки, бажано — на максималках. І здорово, коли рідні «Танки» можуть видавати 60 fps стабільно на найвищих налаштуваннях графіки навіть при 16-кратної анізотропної фільтрації, як це сталося в нашому випадку. Але навіть таке потужне «залізо» потребує регулярної софтверної профілактики.

Одне з головних переваг «чистого» Android — мінімум встановлених додатків, які не можна видалити без root-прав. І неспроста: велика кількість невикористовуваних і навіть ніколи не запускаються програм все одно засмічує систему фоновими процесами і службами. Тому перша порада геймеру і взагалі будь-кому, кому важлива продуктивність апарату: не залишати в системі непотрібні програми. Ще варто один-два рази в тиждень смартфон перезавантажувати, а раз на півроку — скидати до заводських налаштувань, природно, з повним резервних копій даних.

Просунутий гравець може використовувати допоміжні методи зразок Game Booster, що оптимізує роботу пристрою навіть у відсутності root прав. Додаток регулює роботу процесора і пам’яті девайса, вичищаючи з фону сміття та адаптуючи їх під той чи інший додаток.

Альтернативи: CCleaner — базовий і досить функціональний «чистильник» гаджета від різного сміття, а також велика кількість схожих програм в Play Market. Важливо простежити, щоб обрана програма дійсно контролювала витрата пам’яті, а не просто «вибивала» з ОЗП невживані служби, які будуть відновлюватися, що призведе до ще більших гальмах.

Який поважаючий себе геймер пройде повз класики? Божевільне її кількість — як «писишной», так і консольної — є в емуляторі Happy Chick. Додаток здатне без рута і додаткових аксесуарів перетворити смартфон в який-небудь Super Nintendo Entertainment System і забрати не одну годину вашого часу, який ви проведете за грою хоча б в легендарний Super Mario World. Або в стару добру Dune II. Чи *підставте свій тайтл з ретро-класики*.

Сделай сам: Android для меломана, фотографа, геймера и трудоголика Сделай сам: Android для меломана, фотографа, геймера и трудоголика

Альтернативи: RetroArch, gDosBox.

Смартфон трудоголіка: менеджери і хелпери

Для багатьох смартфон є робочим інструментом, від якого вимагається надійність і зручність використання. Якщо перше від софта майже ніяк не залежить, то про другий можна і потрібно подбати. «Чистий» Android, безумовно, хороший, але налаштувань в ньому, будемо чесні, не так вже й багато. Тому варто звернутися до сторонніх оболонок, серед яких одна з найбільш шанованих — Apex Launcher. Візуальною основою лончера служить дизайн дітища Google, але в «Апексе» не в приклад більше можливостей для кастомізації, в тому числі в частині управління системою, повідомлень, віджетів і роботи з файлами. Таким чином, користувач може оформити і структурувати ОС саме так, як йому комфортно, а не як вирішив за нього той чи інший вендор.

Альтернативи: Nova Launcher і незліченну кількість інших оболонок в Play Market на будь-який смак. Огляд деяких дивіться в нашій статті.

Хто багато працює за допомогою смартфона, як правило, велика кількість регулярно використовуваних додатків. Управляти якими — редагувати їх дозволу, налаштовувати повідомлення, видаляти, відновлювати у переважній більшості прошивок не так вже зручно. Незамінним помічником для цих цілей стане App Manager. В одному інтерфейсі розробник зібрав всю необхідну інформацію про програми, в окремому списку — всі файли *.apk на смартфоні, і не забув про швидкі посилання в потрібні меню настройок. Налаштовувати програми можна поодинці і пакетами.

Альтернативи: аналогічних по функціональності і зручності не існує.

Налаштування гучності дзвінка, музики, будильника — все це, здавалося б, дрібниця. Але іноді так дратує необхідність йти кудись в налаштування або програми, просто щоб змінити гучність, наприклад, системних повідомлень, залишивши на тому ж рівні гучності дзвінка (або навпаки). Робити це швидше і зручніше дозволить невелика утиліта Volume Notification, додає до стандартної шторці швидких перемикачів панель з налаштуваннями звуку. У ній можна оперативно налаштувати до семи параметрів гучності: дзвінка, розмовного динаміка, медійного динаміка, системних повідомлень, будильника, системних звуків, Bluetooth-гарнітури.

Очевидно, далеко не завжди потрібні root-права, щоб заточити пристрій під свої потреби. Часом важливо, щоб вендорская прошивка просто не заважала кастомизировать ОС таким чином, щоб смартфон можна було використовувати на всі сто. На жаль, далеко не всі виробники це розуміють, продовжуючи постачати свої апарати завідомо перевантаженими інтерфейсами. Однак з’являється усе більше брендів, які супроводжуються настільки привабливою для багатьох потенційних покупців написом — Android One.

 

Будьте первым, кто оставит комментарий!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code