Сучасні смартфони стають все тонше і витонченіше. З одного боку, це хороша тенденція — ними зручно користуватися. З іншого — заради «фігури» доводиться чимось жертвувати, і жертвою зазвичай стає акумулятор. На цьому тлі нечисленні довгоживучі гаджети виглядають зовсім не вінтажними, а пристроями для по-справжньому активного життя. Особливо якщо вони при цьому не позбавлені інших достоїнств, як наприклад, Motorola moto E5 plus, про яку піде розповідь у цьому огляді.
Технічні характеристики Motorola moto E5 plus
- Екран: TFT IPS, 6″, 1440×720, ємнісний, мультитач
- Процесор: чотирьохядерний Qualcomm Snapdragon 425 MSM8917, 1,4 ГГц
- Графічний прискорювач: Adreno 308
- Операційна система: Android 8.0
- Оперативна пам’ять: 3 ГБ
- Вбудована пам’ять: 32 ГБ
- Підтримка карт пам’яті: microSDXC до 128 ГБ
- Зв’язок: GSM 900/1800 МГц || UMTS 900/2100 МГц || LTE: 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 13, 14, 17, 25, 26, 29, 30, 66
- SIM: nano-ЅІМх2 (роздільні слоти)
- Бездротові інтерфейси: Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.2
- Навігація: GPS, ГЛОНАСС
- Камери: основна — 12 Мп (спалах, автофокус), фронтальна — 5 Мп (спалах)
- Датчики: датчик освітленості, руху, гіроскоп
- Акумулятор: 5000 маг,незнімний
- Габарити: 160,9х75,3х9,75 мм
- Вага: 196,6 грамів
Упаковка і комплектація
В симпатичній чорно-помаранчевої коробці зі скромним логотипом Lenovo знаходиться смартфон, а з ним — зарядний пристрій з окремим USB-кабелем, дротові навушники, прозорий силіконовий бампер, ключ для доступу до карткового слоту, керівництво користувача і гарантійний талон.
Зовнішній вигляд
Смартфон можна з повним правом назвати брутальним. І не тому, що у нього шестидюймовый дисплей (треба сказати, вельми витончено вписаний в корпус, з мінімальними відстанями вгорі і внизу), і навіть не тому, що корпус повністю чорний. Просто важить moto E5 plus майже 200 грамів. Розгадка проста і вселяє оптимізм: в апараті встановлений акумулятор на 5000 мАч. Це зробило девайс не занадто худим (9,75 мм) і важким.
Велику частину лицьової панелі займає дисплей. Над ним — об’єктив фронтальної камери, розмовний динамік, поєднаний з аудіо, спалах. Софт-клавіші екранні, тому «з’їдають» частину корисного простору.
На задній панелі — об’єктив основної 12 Мп камери, спалах і біометричний сенсор з вписаним в нього логотипом Motorola.
На огляді побував смартфон чорного кольору. Також корпус може бути сірим, блакитним або золотим.
До речі, у E5 plus є молодша модифікація в особі моделі E5 (ліворуч). У неї менша ємність акумулятора, більш проста камера, дисплей діагоналлю 5,7 дюйма
Ергономіка
Незважаючи на досить сильний габарити, апарат міститься у витончену жіночу долоню, а завдяки комплектному бампера не ковзає і хоч якось захищений від поєднання незручних кінцівок з гравітацією. А ось керувати однією рукою не дуже-то зручно, хоча така можливість в налаштуваннях є. Кнопки гучності і харчування добре лягають під пальці, їх зручно натискати.
Екран
Шестидюймовый дисплей 1440х720 дає щільність пікселів картинки 268 ppi. Таке економічне дозвіл — один із способів продовжити заряд і без того високоємкою батареї. Втім, економія не вийшла боком: пікселі не видно ні під яким кутом, так що очі не відчувають незручностей.
Екран виконаний на IPS-матриці, так що з передачею кольору і кутами огляду все добре. Під яскравим сонцем з максимальною підсвічуванням інформація залишається читабельною. Датчик освітленості працює добре.
Дисплей обробляє до 10 одночасних натискань. Реагує на них в цілому нормально, але часом його ставлять в безвихідь невинні дії зразок постановки великих пальців для гри в World of Tanks. У тестовому режимі до нього не відразу доходить, що так правильно.
Інтерфейс
Смартфон працює під управлінням ОС Android 8.0, власної оболонки немає. Крім звичайних додатків, є фірмова утиліта Motorola для контролю за витратою батареї і пам’яті, а також для управління. Наприклад, можна відключати звук вхідного дзвінка підняттям девайса, або залишати екран включеним, поки на нього дивляться (в цьому випадку задіяна фронтальна камера).
Програми для дзвінків і повідомлень стандартні.
Апарат в роботі
У смартфоні встановлений чотирьохядерний процесор Qualcomm Snapdragon 425 з тактовою частотою 1,4 ГГц і 3 ГБ оперативної пам’яті (в молодшої моделі — 2 ГБ). Для даних — 16 або 32 ГБ в залежності від модифікації (доступно на 5,6 ГБ менше).
Цього оснащення цілком вистачає для повсякденних потреб. Додатки запускаються швидко, з масштабуванням в браузері проблем немає, перемикання між вікнами плавне.
На смартфоні можна грати в багато ігор, включаючи World of Tanks. На максимальних налаштуваннях середня частота кадрів — 23 в секунду, випадання кадрів не кидається в очі.
На мінімальних — 30, GameBench гарантує.
Вимоглива до ресурсів Injustice 2 теж запускається досить швидко, зображення не розсипається на квадратики (24 fps), але хотілося б більш швидкого відгуку екрану на натискання.
В простих іграх на кшталт Doodle Jump помітно, що система обробляє натискання швидко, але в ресурсоємних додатках їй не вистачає потужності.
Якість звуку невисока. В апараті всього один динамік, і він добре відтворює середні частоти, «забуваючи» про високих і особливо низьких. Напрочуд непоганий звук можна отримати в комплектних дротових навушниках, але краще всього взяти хорошу гарнітуру — різниця добре помітна.
Продуктивність пристрою середня, що показують тести AnTuTu і 3D Mark.
Камера
В moto E5 plus встановлена досить пристойна для недорогого апарату 12 Мп камера з лазерним автофокусом. Треба віддати йому належне: навіть при фотографуванні звірів через сітчастий паркан помилок не було. Точку фокусування можна задати дотиком до екрана.
Камера запускається дуже швидко. На максимальних налаштуваннях зйомка відео ведеться у режимі 4:3 (12 Мп), а для 16:9 пропонується тільки 9,8 Мп.
Основні режими зйомки: фото, відео, панорамний, уповільнена. Особливий інтерес представляє професійний режим, в якому можна виставити експозицію, баланс білого, чутливість ISO. Також можлива зйомка HDR з цікавим режимом «Авто», коли смартфон сам визначає, чи потрібна додаткова обробка.
Яку якість видає камера, ви можете подивитися нижче на тестових знімках.
Крупний план без спалаху: правильна передача кольору і різкість
Крупний план зі спалахом: блик від спалаху трохи псує картинку, але деталізація покращилася
Зйомка з виключеною функцією HDR: не вистачає опрацювання тіней
Зйомка з включеною функцією HDR: зображення покращився, все добре помітні деталі
Текст у приміщенні: смартфоном можна знімати документи.
Панорама: гарне дозвіл і якість склеювання.
Зйомка відео з роздільною здатністю 1920х1080 пікселів і швидкістю 30 fps вдається смартфону непогано. Відеоролик з купанням слонів відтворюється без втрати кадрів і з гарною передачею кольору на яскравому сонці.
В уповільненому режимі знімати досить зручно, хоча практичного сенсу в повсякденному житті небагато.
Фронтальна 5 Мп камера зі спалахом зі своїми завданнями справляється нормально, очікувати від неї портретів рівня професійних камер не варто.
Бездротові інтерфейси
Wireless представлений модулями Wi-Fi b/g/n і Bluetooth 4.2. Приймач Wi-Fi досить потужний, знаходить багато сусідніх мереж, а по Bluetooth без проблем підключається фітнес-браслет або навушники.
Швидкість передачі даних LTE вже залежить від оператора. Де з цим не було проблем, там і смартфон витискав на повну.
На холодний старт GPS-модуля йде близько 40 секунд, на «гарячий» 5-8 секунд.
З телефонними функціями апарат справляється відмінно. Співрозмовника добре чутно, є функція шумозаглушення: на максимальній гучності динаміка можна спокійно розмовляти в метро. Гучність дзвінка достатня, щоб почути дзвінок в сумці або рюкзаку, а вібрація пробивається з-під одягу.
Автономна робота
Отже, потужна батарея на 5000 мАч. Разом з технологіями енергозбереження вона дає можливість не заряджати пристрій три дні при досить інтенсивному навантаженні.
Безперервне відтворення Full HD відео в авиарежиме на 50% яскравості підсвічування розрядило батарею за 16 годин 10 хвилин за даними 3C Battery Monitor. Півгодини гри у World of Tanks — всього 7% заряду. А за годину інтернету, півгодини дзвінків і парі десятків фотографій смартфон розряджається всього на 22% на добу (мобільний інтернет завжди включений). По суті, навіть якщо не вилазити з нього весь день в буквальному сенсі, на завтра теж залишиться.
Для тих, кому недостатньо і цього, є режим енергозбереження за збереженням основних функцій. Комплектне зарядний пристрій потужністю 10 Вт повністю заряджає батарею всього за 1,5 години.
Підсумки
Motorola moto E5 plus — збалансований апарат середнього рівня. Він сподобається тим, хто активний в соцмережах, користується багатьма додатками, але не грає в важкі ігри. Мабуть, головна перевага цього пристрою — ємність батареї. Здавалося б, це питання легко вирішити покупкою зовнішнього акумулятора, але не всім хочеться витрачати зайві гроші і носити з собою зайвий гаджет. Ще один плюс смартфона — розширена комплектація з навушниками і бампером, такий собі коробковий варіант, до якого можна нічого не докуповувати.
Плюси:
- потужний акумулятор;
- непогана камера з лазерним автофокусом;
- багатий комплект поставки;
- роздільні слоти для SIM-карт.
Мінуси:
- пристойний вага;
- невелику роздільну здатність екрана.
Автор тексту: Вікторія Зоріна
Фото пристрою: Денис Плотніков
на момент публікації
Всі характеристики
в каталозі DevDB
Будьте первым, кто оставит комментарий!