Нажмите "Enter", чтобы перейти к контенту

MIUI 10 — перший погляд на нову прошивку Xiaomi

Презентувавши тиждень тому оновлену ОС, Xiaomi початку закрите тестування альфа-версії MIUI 10. Зрозуміло, ми не могли пройти повз такої події — накотили China Developer ROM на Xiaomi Mi-6 і випробували ювілейну версію улюбленої користувачі 4PDA прошивки. Враження «десятка» виробляє переважно приємне, але не обійшлося і без ложки дьогтю.

MIUI 10 — первый взгляд на новую прошивку XiaomiЛоготип і екран зі специфікаціями Xiaomi Mi-6

Інтерфейс: більше Material, менше надмірностей

Робочий стіл. Після анонсу MIUI 10 могло здатися, що мова про глобальне редизайні. Але це не зовсім так: дефолтна тема отримала мінімальні зміни. Перемальовані деякі іконки, трохи змінені розміри елементів інтерфейсу — наприклад, в статус-барі. Текст читабельний, а прошивка в цілому стала виглядати акуратніше.

MIUI 10 — первый взгляд на новую прошивку XiaomiЗліва — MIUI 9, праворуч — MIUI 10

Шторка налаштувань і повідомлень. Але варто почати взаємодіяти з системою, як нововведення дають про себе знати. Шторка швидких налаштувань і повідомлень отримала більш широкі поля, її елементи тепер трохи далі рознесені один від одного. Інформація зчитується комфортніше, а ймовірність помилкового натискання на елемент управління знизилася. Так, потрапити в широку смугу регулювання яскравості стало простіше, не треба полювати за бігунком. Досить свайпнуть в будь-якому місці шкали — і яскравість змінюється.

MIUI 10 — первый взгляд на новую прошивку XiaomiЗліва — MIUI 9, праворуч — MIUI 10

Натискання на кнопку «Сортування» (Edit) більше не викидає у відповідний розділ налаштувань, а дозволяє розкидати іконки на свій розсуд. Нарешті! Спасибі, Xiaomi.

MIUI 10 — первый взгляд на новую прошивку XiaomiЗліва — MIUI 9, праворуч — MIUI 10

Швидка настройка звуку. Аналогічний редизайн отримали іконки швидкого регулювання звуку. Як і в чистому Android, вони переїхали до гойдалці гучності, що дуже зручно. Індикація режимів «Без звуку» і «Не турбувати» реалізована наочніше. У 10-й версії відразу видно, які саме системні звуки відключаються, і не потрібно розгортати відповідну картку.

MIUI 10 — первый взгляд на новую прошивку XiaomiЗліва — MIUI 9, праворуч — MIUI 10

MIUI 10 — первый взгляд на новую прошивку XiaomiЗліва — MIUI 9, праворуч — MIUI 10

Меню багатозадачності стало вертикально-орієнтованим. На одному екрані поміщається більше додатків — безсумнівний плюс. Вивантажуються з пам’яті вони свайпом вправо. Всі контекстні дії — закріплення програми в пам’яті, завантаження у форматі розділеного екрану і відкриття його картки в налаштуваннях — тепер доступні по довгому тапу. У MIUI 9, нагадаємо, довгим тапом відразу відкривалися налаштування. Закріплювалося додаток свайпом вниз. А висновок його в режим розділеного екрану був доступний тільки після натискання на іконку вгорі (в «десятці» вона нікуди не поділася). Загалом, відтепер все продумано і більш дружній до користувача.

MIUI 10 — первый взгляд на новую прошивку XiaomiЗліва — MIUI 9, праворуч — MIUI 10

Екран блокування не зазнав змін. Лише картки повідомлень отримали той же редизайн, що й шторці. А ось кнопка включення ліхтарика тепер просто включає ліхтарик, не заповнюючи екран безглуздою картинкою.

MIUI 10 — первый взгляд на новую прошивку XiaomiЗліва — MIUI 9, праворуч — MIUI 10

Екран дзвінка. Самі по собі додатка дзвінків і SMS не змінилися, але екран виклику став світлим. Ну і зовсім дрібниця: деякі іконки помінялися місцями.

MIUI 10 — первый взгляд на новую прошивку XiaomiЗліва — MIUI 9, праворуч — MIUI 10

MIUI 10 — первый взгляд на новую прошивку XiaomiЗліва — MIUI 9, праворуч — MIUI 10

Після розмови з незнайомим номером з’являється контекстне меню — можна швидко позначити його тегом зі списку або власним. Не виключено, що це актуально лише для китайської версії прошивки — подивимося після релізу.

Додаток «Годинник», навпаки, стало темним. Зникло зображення стрілочних годин з тих вкладок, де воно було зайвим: наприклад, в тому ж будильнику.

MIUI 10 — первый взгляд на новую прошивку XiaomiЗліва — MIUI 9, праворуч — MIUI 10

 

Жести, PiP і ігровий асистент: нове, та не зовсім

Жестової управління. В якості нововведень ОС на презентації було названо жестової управління системою. Воно дійсно є в «десятці», однак є два «але». По-перше, жести доступні тільки для пристроїв з витягнутими дисплеями формату 2:1. Можливо, до повноцінного релізу додасться підтримка апаратів з класичними діагоналями. Поки ж у нашому Mi6 така опція відсутня. По-друге, жестової управління вже було в MIUI 9 для гаджетів з витягнутими дисплеями: в огляді Xiaomi Redmi Note 5 ми згадували цю особливість.

Інструкція по жестового управління в Redmi Note 5 на MIUI 9

Режим «картинка в картинці». В настройках з’явився розділ MIUI Lab. Тут згруповані функції, які знаходяться на стадії тестування, одна з них — «картинка в картинці». Ми спробували запустити її в Google Maps, і в режимі навігації вона включилася без проблем. Картинка «приклеюється» до лівого або правого краю — розмістити її по центру або змінити розмір не можна (принаймні, поки).

Ігровий асистент. Він дебютував у дев’ятій версії MIUI, а в десятій — істотно змінився. Game Speed Booster — це невелика панель, що викликається тапом (за невеликий іконці в кутку) прямо під час гри. Вона дозволяє записувати відео з екрану, робити скріншоти, очищати фонову пам’ять для прискорення додатків — що здорово для бюджетних телефонів — і блокувати спливаючі повідомлення. Ще можна швидко викликати популярні в Китаї чати WeChat або QQ. Будуть додані інші месенджери для глобальної версії прошивки — поки не відомо.

MIUI 10 — первый взгляд на новую прошивку Xiaomi

 

ІЇ: на китайською, але для нас однаково корисний

Прискорення роботи ОС. Окремих дифірамбів на презентації MIUI 10 удостоївся ІІ, який став розумнішим і функціональніша. Тепер нейромережі, вивчивши переваги користувача, зможуть вгадувати, яке він запустить додаток наступним. І будуть довантажувати його заздалегідь, щоб заощадити зайві секунди. Цей режим поки що тестовий, доступний в налаштуваннях MIUI Lab.

Оскільки мова про ранню альфа-версії, заміряти продуктивність рано — зіставлення з MIUI 9 проведемо після офіційного релізу нової прошивки. Але суб’єктивно вже можна сказати: «десятка» працює нітрохи не повільніше, а подекуди навіть спритніше, ніж «дев’ятка». Остання, якщо пам’ятаєте, теж зросла в порівнянні з попередницею.

Лицьова розблокування смартфона. Швидкодією системи заявлені ІІ-нововведення не обмежуються. Завдяки нейросетям в MIUI 10 з’явилася розблокування за допомогою особи. Якщо в апараті немає відповідних датчиків, її теж легко включити — досить фронтальної камери. Правда, на Mi6 функція відпрацьовує посередньо. З першого разу фронталка пізнає користувача приблизно в половині випадків, ще десь у 40% ситуацій — з другого чи третього, в інших — взагалі не дізнається.

MIUI 10 — первый взгляд на новую прошивку Xiaomi

Портретний режим для камери. Розробники обіцяють, що в новій ОС навіть на пристрої з однообъективной основною камерою можна робити портретні знімки з розмитим фоном. Наш Mi6 використовує для цієї мети обидві камери, як і на MIUI 9. Портретний режим зйомки одним об’єктивом ми перевіримо після релізу прошивки.

Управління технікою. Додано окремий хаб для розумної побутової техніки Xiaomi і режим «За кермом» (голосове управління гаджетом). За взаємодію з водієм відповідає фірмовий голосової асистент. Він з’явився ще в «дев’ятці», але за рік так і не вивчив російську мову (та й англійську, чесно кажучи, теж). Так що обома функціями зможуть скористатися лише ті, хто говорить по-китайськи.

MIUI 10 — первый взгляд на новую прошивку XiaomiСистемні звуки більше «природи», менше адекватності

У MIUI 10 оновилися системні звуки. Хочеться вірити, що це не остаточний варіант звукового дизайну. Адже в нинішньому вигляді він відверто недороблений.

По-перше, дефолтний дзвінок як такий відсутній, замість нього — відверта заглушка, яку хіба що на будильник або SMS-оповіщення поставиш. По-друге, поточний поєднання звуків викликає деякий подив. Ліхтарик, наприклад, включається під ухання сови, SMS приходить зі звуком падаючої краплі. Це цілком вкладається в концепцію природних звуків, про які говорилося на презентації. Зате стандартний дзвінок будильника або таймера до «природності» ніякого відносини поки не мають. Можливо, просто не встигли до першої «альфі» придумати щось підходяще. Ну а кому полюбилися звуки з MIUI 9 і більш ранніх оболонок — багато раніше доступні в налаштуваннях.

MIUI 10 — первый взгляд на новую прошивку Xiaomi

 

Підсумки

Незважаючи на статус «альфи», MIUI 10 у нас жодного разу не глючить, не збоїла і не перезавантажувалася довільно. Нова прошивка, всупереч деяким очікуванням, виявилася зовсім не про «вау!» Це гідний апдейт, який прискорив роботу системи, змінив її візуально (зберігши при цьому пізнаваність). Звичайно, не обійшлося без запозичень. Але раз вже вони не відверто нахабні і в цілому досить вдалі, чому б і ні? Сподіваємося, що вендор продовжить русифікувати свої фірмові сервіси. А дав би він користувачеві можливість від непотрібного софта позбавлятися — ціни б MIUI 10 не було!

Публічна бета MIUI 10 вийде в кінці червня. Дізнатися, які пристрої отримають її в першу чергу, а які — другою хвилею, можна в нашій недавній новини.

 

Автор тексту: Макс Дворак

Будьте первым, кто оставит комментарий!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code