Нажмите "Enter", чтобы перейти к контенту

Огляд Nokia X Dual Sim: зелений, але не “робот”

Nokia X Dual Sim – це незвичайний яскравий смартфон з підтримкою додатків Android і простим інтерфейсом, який сподобається тим, хто хотів би користуватися розумним гаджетом, але боїться підступитися до «зеленого чоловічка». Поєднання невисокої ціни і великих можливостей (включаючи GPS в парі з Here Maps) підкуповує. Але чи ця Nokia на Android, яку чекали?

Технічні характеристики

  • екран: TFT IPS, 4″, 800×480, ємнісний, мультитач (2 торкання);
  • процесор: двоядерний Qualcomm Snapdragon S4 1 ГГц;
  • графічний прискорювач: Adreno 203;
  • програмна платформа: Android 4.1.2
  • обсяг оперативної пам’яті: 512 МБ;
  • обсяг вбудованої пам’яті: 1 ГБ;
  • підтримка карт пам’яті: microSD до 32 ГБ;
  • 2 micro-SIM карти;
  • з’єднання: Wi-Fi 802.11 n, 3G, Bluetooth 4.0, GPS, A-GPS;
  • камери: основна – 3 Мп, фронтальна – відсутня;
  • акумулятор: 1500 маг;
  • габарити: 115,5 х 63 х 10,4 мм;
  • вага: 128,7 грамів.

 

Упаковка, комплектація

Смартфон поставляється в синій коробці, на якій перераховані основні характеристики. Збоку відзначений колір корпусу: червоний, жовтий, зелений або чорний. Крім самого пристрою (у нас на тесті – зеленого кольору), в коробці є інструкція, навушники (в нашій версії – червоні), зарядний пристрій з незнімним кабелем. Кабель для підключення до ПК в комплекті немає, але до “великого брата” апарат прекрасно підключається і заряджається від нього.

Обзор Nokia X Dual Sim: зеленый, но не “робот” Обзор Nokia X Dual Sim: зеленый, но не “робот”

Зовнішній вигляд

Смартфон орієнтований на молодіжну аудиторію – інакше і не подумаєш, дивлячись на яскраві, строкаті «задники». У той же час, доступний чорний варіант, який виглядає строго і підійде більш солідною аудиторії.

Над дисплеєм розташовані датчики наближення і освітленості, а також розмовний динамік. Внизу – єдина сенсорна кнопка-стрілка, яка об’єднує в собі функції «назад» і «додому». Тривале натискання дозволяє перемикатися між оболонками інтерфейсу, якщо їх більше однієї (до стандартної плиткової можна додати, наприклад, Яндекс-Shell). Ще нижче і трохи правіше – мікрофон.

Обзор Nokia X Dual Sim: зеленый, но не “робот” Обзор Nokia X Dual Sim: зеленый, но не “робот”

Обзор Nokia X Dual Sim: зеленый, но не “робот” Обзор Nokia X Dual Sim: зеленый, но не “робот”

Зверху знаходиться роз’єм для навушників. Праворуч – гойдалка гучності і під нею кнопка живлення. Внизу – роз’єм microUSB.

На задній панелі знаходиться об’єктив камери на 3МП, розташований на рівні корпусу, а нижче – отвір динаміка.

Кольорова кришка покриває не тільки задню панель, але і всі торці. Під нею знаходиться знімний акумулятор, збоку від якого – слоти для карт micro-SIM, позначені номерами. Між ними – місце для карти пам’яті microSD. Для будь-яких операцій з картками потрібно виймати батарею.

Обзор Nokia X Dual Sim: зеленый, но не “робот”

 

Ергономіка

Смартфон добре лежить в руці і не ковзає. Сліди від пальців на ньому майже не видно (крім лицьовій панелі), а подряпати можна, але не потрібно.

Кнопки живлення і гучності також розташовані на цій пластиковій кришці і мають ну дуже вдалі розміри і хід.

Динамік на задній панелі досить легко заглушити, тому, щоб не пропустити важливий дзвінок, краще класти смартфон на тверду поверхню або екраном вниз – на м’яку. Комплектної гарнітури можна користуватися для відповіді на дзвінки (кнопка на проводі) і прослуховування радіо, а музику краще слухати через відповідні навушники, благо можна придбати фірмові під колір корпусу.

 

Екран

Nokia X отримав дуже хороший 4-дюймовий IPS-дисплей з насиченими кольорами і відмінними кутами огляду. Поступово ця технологія стає стандартною та для сегменту недорогих смартфонів.

Обзор Nokia X Dual Sim: зеленый, но не “робот”

Дозвіл 800х480 теж стає приємною нормою для «бюджетників». На 4 дюймах пікселізация практично не помітна. На сонці інформація залишається читабельною, яскравості підсвічування вистачить для читання практично в будь-яких умовах.

Обзор Nokia X Dual Sim: зеленый, но не “робот”

Засмучує тільки недостатня «мультитачность»: всього два натискання. Для звичайних дій на екрані цього вистачить, а от у “шутер” грати вже не так зручно. Також на екрані немає захисного, олеофобним і антиблікового покриття, але вони в недорогих моделях зустрічаються рідко.

 

Інтерфейс, софт

Після включення на екрані з’являється знайома «плиткова» оболонка, завдяки якій здається, що смартфон працює під управлінням Windows Phone. Але ні – в ньому встановлена OS Android 4.1.2 з фірмовою оболонкою від Nokia, який поєднує в собі переваги і Windows Phone і Android. Якщо ж звичніше дивитися на «андроідний» меню – до ваших послуг, наприклад, оболонка Яндекс.Shell або будь-яка інша, яку можна знайти в магазинах додатків.

Основною точкою скачування додатків стане власний магазин додатків Nokia, в якому доступні найпопулярніші програми. Якщо чого-то в ньому все-таки не знайшлося, то пропонується вибір з інших магазинів: Mobango, Aptoide, SideME Market або 1mobile market.

Якщо і там немає – встановіть Яндекс.Store, в ньому серед сотні тисяч додатків з великою ймовірністю знайдеться потрібне. За винятком деяких ліцензійних ігор на зразок Minion Rush і всіх додатків Google – від YouTube, Gmail і Play Маркет. Перший час доведеться обійтися і без Instagram.

Спочатку доступ до Play Маркет концепцією Nokia X не передбачався. Але досить швидко з’явилася можливість отримати root-права (адміністрування ОС) з допомогою Framaroot, а там умільці змусили працювати і Google-додатки. Для цього знадобиться програма Root Explorer, а з нею – архіви Nokia Services АПК (він же Nokia_X_Gapps_KashaMalaga) і Google Apps (самі додатки в одному архіві).

В принципі, поштою Gmail можна користуватися і без описаних вище дій – за допомогою стандартного додатка Email або у браузері. YouTube теж можна відкривати через браузер, а ось Play Market, запущений таким чином, встановити нічого не дасть. Та й нормальна синхронізація з Google календарем, наприклад, можлива тільки при використанні Google-аккаунта, як у звичайних смартфонів на Android.

У стандартну поставку, крім початкового набору додатків, входить десяток ігор (Tetris, Bejeweled 2, SimCity Deluxe, Fruit Ninja та ін). До них додані Viber і WeChat для обміну повідомленнями, доступ до Twitter і Facebook, досить зручні Nokia Browser, Opera Browser і Skype, які не потребують представлення, а ще про двох варто розповісти докладніше.

Here Maps – це прекрасна програма для навігації і орієнтування, що увібрала в себе все найкраще з Nokia Maps, включаючи приємні голоси штурманів. На відміну від багатьох навігаційних додатків, карти будь-якій місцевості можна завантажити в пам’ять смартфона або на картку microSD і користуватися без підключення до інтернету.

Другий додаток – Nokia MixRadio, що дає доступ до потокової музики. Спочатку потрібно обрати улюблених виконавців, а програма знайде пісні і створить з них мікси (альбоми) на підставі ваших уподобань. Вподобані треки і мікси можна зберегти в пам’яті пристрою. Навушники для прослуховування не обов’язкові, вони знадобляться тільки для звичайного FM-радіо, яке в цьому смартфоні теж є.

Цікава особливість режиму очікування – журнал Fastlane, роботу якого можна настроїти в меню. При включенні екрану і перед тим, як потрапити на стіл, можна побачити список останніх запущених додатків, інформацію про нові листи або оновлення в соцмережах і негайно перейти до прочитання або продовження гри. Це дійсно зручно, особливо враховуючи доступність такого варіанту «з коробки».

При тривалому натисканні кнопки живлення виникає не звичне в Android-фону меню (режим літака, зробити скріншот і т. д.), а пропозиція протягнути червону заставку вниз для вимикання.

 

Продуктивність

Процесора з тактовою частотою 1 ГГц і полугигабайта оперативної пам’яті цілком вистачає для відтворення потокового відео з інтернету. Записані на карту пам’яті фільми, оптимізовані для смартфонів, також йдуть нормально, а от файли у великому дозволі трохи пригальмовують. До речі, користувачеві доступно трохи більше 2 ГБ вбудованої пам’яті, розбитих майже навпіл, тому наявність карти microSD обов’язково, якщо смартфон буде не тільки дзвонити.

Синтетичний тест AnTuTu поставив Nokia X 7775 балів (і заодно визначив базову версію ОС, як Android 4.1.2). Це небагато, але реальне тестування показує, що з більшістю завдань пристрій справляється. На ньому можна грати в казуальні ігри, і навіть в гонки на зразок Asphalt 8 (правда, в процесі смартфон нагрівається і починається випадання кадрів раз в 2-3 секунди).

Обзор Nokia X Dual Sim: зеленый, но не “робот”

 

Камера

Вбудована 3 Мп камера фотографує непогано, якщо ви хочете розмістити знімок в соцмережах або зберегти на пам’ять текст, набраний великим шрифтом. Спалахи в смартфоні не передбачено. Баланс білого краще використовувати автоматичний. Є режим панорами і немає можливості зробити скріншот в режимі камери.

Обзор Nokia X Dual Sim: зеленый, но не “робот” Обзор Nokia X Dual Sim: зеленый, но не “робот” Обзор Nokia X Dual Sim: зеленый, но не “робот” Обзор Nokia X Dual Sim: зеленый, но не “робот”

Обзор Nokia X Dual Sim: зеленый, но не “робот” Обзор Nokia X Dual Sim: зеленый, но не “робот” Обзор Nokia X Dual Sim: зеленый, но не “робот” Обзор Nokia X Dual Sim: зеленый, но не “робот” Обзор Nokia X Dual Sim: зеленый, но не “робот”

Максимальна роздільна здатність для відео – 864х480 пікселів. Зйомка ведеться у форматі 3GP зі швидкістю до 30 кадрів в секунду, можна вибрати кодек, H. 263, H. 264 або MPEG4.

 

Бездротові інтерфейси

Wi-Fi і Bluetooth в цій моделі працюють без нарікань. В Nokia X Dual Sim також є GPS-модуль, холодний старт займає близько хвилини, у зв’язці з Here Maps і відмінним екраном виходить повноцінний навігатор (і це “з коробки”).

SIM-карти працюють одночасно, але при дзвінку активна тільки одна, 3G-підключення теж доступно тільки в одному гнізді. Щоб не плутатися, картками можна присвоїти імена через меню. У якості «дзвонилки» смартфон дуже хороший: голос співрозмовника відмінно чути, датчик наближення добре справляється зі своїм завданням.

 

Автономна робота

Скромний процесор і невелика діагональ дисплея допомагають Nokia X Dual Sim зберігати енергію. В режимі роботи двох SIM-карт і середньому використанні функцій (півгодини розмов та інтернету, десяток фотографій і відеороликів, годину музики) за добу батарея розрядилася на 32%. З однієї «сімки» можна домогтися 5 і навіть більше доби, якщо не ставити собі метою розрядити акумулятор як можна швидше. Використання 3G розряджає його приблизно на 10% на годину, що для смартфона дуже хороший показник.

 

Підсумки

Nokia X безумовно сподобається тим, кому потрібен смартфон початкового рівня (рекомендована вартість – 4 990 руб.). В ньому можна нічого відразу не налаштовувати, «плитковий» дизайн приверне користувачів Windows 8 на ПК, а знайомі Android-додатки – тих, хто вже мав справу з цією ОС. Завдяки виразним картками гаджет можна використовувати як GPS-навігатор без додаткових витрат, крім покупки кріплення. Загалом, спробу вийти на ринок Android можна визнати вдалою. І якщо сервісів Google іноді не вистачає, то звичні для бренду Nokia особливості нікуди не поділися: добротне якість збірки, якісна зв’язок і осудна автономність.

 

Плюси:

  • GPS-модуль і карти Here Maps,
  • два гнізда для SIM-карт,
  • тривалий час роботи,
  • екран з відмінними кутами огляду і передачею кольору,
  • веселі забарвлення корпусу і аксесуари в тон.

Мінуси:

  • сервіси Google вимагають додаткових дій для встановлення,
  • простенька камера,
  • відсутність в комплекті USB-кабелю.

 

Детальну інформацію про продукцію можна отримати на сайті виробника.

 

Автор тексту: Вікторія Зоріна

Будьте первым, кто оставит комментарий!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code