Торішній Xiaomi Mi A1 був справжнім відкриттям: досить продуктивний процесор, якісне залізо і «чистий» Android забезпечили гаджету чималу популярність. Тепер же китайський виробник представив його другу версію, яка повинна була закріпити успіх лінійки апаратів Xiaomi на Android One. На ділі ж новинка досить сильно відрізняється від свого попередника, причому місцями компанія пішла на дивні і компромісні рішення. Наскільки гаджет вийшов вдалим, і чи він зможе повторити успіх попередньої моделі — спробуємо розібратися.
Технічні характеристики Xiaomi Mi A2
- Екран: LTPS-TFT IPS, 6″, 2160×1080, 403 ppi
- Процесор: восьмиядерний Qualcomm Snapdragon 660, 2,2 ГГц
- Графічний прискорювач: Qualcomm Adreno 512
- Операційна система: Android 8.1 Oreo
- Оперативна пам’ять: 4/6 ГБ
- Вбудована пам’ять: 32/64/128 ГБ
- Підтримка карт пам’яті: немає
- Зв’язок: GSM 850/900/1800/1900 МГц || UMTS 850/900/1700/1900/2100 МГц || LTE 1,2,3,4,5,7,8,20,38,40
- SIM: nano-SIM + nano-SIM, Dual SIM Dual Standby (DSDS)
- Бездротові інтерфейси: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 5.0, ІЧ-передавач
- Навігація: GPS, ГЛОНАСС, BDS
- Камери: основна — 20 Мп + 12 Мп (спалах, автофокус), фронтальна — 20 Мп (спалах)
- Датчики: наближення, освітленості, відбитків пальців, акселерометр, гіроскоп, цифровий компас
- Акумулятор: 3000 мАч, Li-Ion, незнімний
- Габарити: 158,7×75,4×7,3 мм
- Вага: 166 г
Упаковка і комплектація
Xiaomi Mi A2 упакований в білу картонну коробку, на яку нанесено зображення гаджета. Всередині, крім апарату, знаходяться блок живлення, кабель USB Type A <=> USB Type-C, перехідник з 3,5-мм аудіороз’єм на USB Type-C, скріпка для відкриття лотка SIM-карти, короткий посібник користувача і силіконовий чохол.
Зовнішній вигляд
Корпус смартфона має форму прямокутника з округленими кутами і виконаний зі скла і металу — досить типова конструкція сучасного гаджета. В Росію Mi A2 поставляється в трьох кольорах: чорному, блакитному і золотистому. Причому фронтальна панель чорного смартфона виконана в тому ж кольорі, а в інших модифікаціях вона зроблена білою.
Над дисплеєм розташовані датчики наближення і освітленості, розмовний динамік, об’єктив фронтальної камери, спалах і світлодіодний індикатор.
А ось ззаду новинка виглядає досить дивно. Справа в тому, що об’єктиви основної камери і подвійний спалах між ними підняті на добрих півтора міліметра над поверхнею гаджета. Розташований цей «острівець» не по центру, а в кутку, з-за чого лежить на столі апаратом користуватися просто неможливо: він буде бовтатися і деренчати від будь-якого дотику. Та й на стані стекол, закривають об’єктиви, така конструкція навряд чи позначиться позитивно. Ситуацію трохи виправляє комплектний чохол, але і в ньому смартфон виглядає не ідеально. Чому не можна було зробити пристрій трохи товщі, уникнувши таких незручностей (а заодно і додати 3,5-мм аудіороз’єм) — незрозуміло.
На лівій грані Mi A2 розміщений слот для двох SIM-карт формату nano-SIM, а на правій — гойдалка регулювання гучності і клавіша живлення.
Верхній торець пристрою зайнятий мікрофоном і ІК-передавачем; основний динамік, порт USB Type-C і ще один мікрофон винесені на нижній торець.
Ергономіка
Новинка має досить тонкий корпус, що при великій діагоналі виявилося радше недоліком: гаджет лежить в руці ненадійно і норовить вислизнути при спробі дотягнутися до протилежного краю дисплея. У цій ситуації знову рятує фірмовий чохол, з ним гаджетом користуватися набагато зручніше. Звичайно, однією рукою це все одно не вийде, але недоліком подібне не назвати — кожен сам робить вибір між ергономікою і великим дисплеєм.
Екран
А ось дисплей Mi A2 хочеться тільки хвалити: шестидюймовый екран з роздільною здатністю 2160×1080 пікселів і співвідношенням сторін 18:9. Матриця виготовлена за технологією LTPS і має відмінну передачу кольору, кути огляду і високу максимальну яскравість підсвічування — користуватися апаратом можна навіть сонячним днем. Дивитися фільми й роздивлятись фотографії на такому екрані — справжнє задоволення. Але є у матриці і особливість: якщо тримати смартфон в портретній орієнтації, при сильному відхиленні по горизонтальній осі білий колір на екрані стане трохи рожевим. Втім, сказати, що це якось заважає використанню пристрою, можна.
Новинка має підтримку фільтра синього світла. Починаючи з Android 8.1 Oreo, це стандартна функція операційної системи, яка носить назву «Нічний режим». Корисно, що фільтр вміє працювати не тільки з користувацькою розкладом, але і «від заходу до світанку», автоматично змінюючи час включення кожен день.
Інтерфейс
Як і належить смартфону, що входить в програму Android One, Xiaomi Mi A2 працює на «чистому» Android 8.1 Oreo — такому, яким його задумала компанія Google. В якості оболонки використовується AOSP Launcher, він же Launcher 3.
В одній з останніх версій він отримав підтримку альбомній орієнтації робочих столів, а щоб її використовувати, досить включити функцію в налаштуваннях.
На пристрої встановлені тільки стандартні програми операційної системи, фірмові сервіси Google і кілька додатків від виробника. У числі останніх — досить корисні «Провідник» і «Mi Пульт», призначений для керування побутовою технікою з ІЧ-приймачем.
При утриманні віртуальної кнопки «Додому» в панелі навігації відображається Асистент Google, якого з недавнього часу навчили російській мові.
Апарат в роботі
По начинці Mi A2 став досить міцним середнячком. Смартфон побудований на платформі Qualcomm Snapdragon 660 (SDM660). Чіпсет включає графічний прискорювач Adreno 512 і вісім ядер Kryo 260, чотири з яких мають максимальну тактову частоту 1,7 ГГц, а ще чотири можуть розганятися до 2,2 ГГц. Об’єм оперативної та вбудованої пам’яті варіюється: топові моделі мають 6 ГБ ОЗУ і 64/128 ГБ ПЗУ, а молодша версія отримала 4 ГБ ОПЕРАТИВНОЇ пам’яті і 32 ГБ ПЗУ. Саме така надійшла до нас на тестування, причому вільної пам’яті в ній «з коробки» всього близько 14 ГБ. Цього прикро мало, особливо з урахуванням відсутності слота microSD, так що радимо купувати версію мінімум з 64 ГБ внутрішньої пам’яті. Втім, навіть якщо на ньому будете активно використовувати камеру, без зовнішніх носіїв не обійтися.
Результати тестування в бенчмарках AnTuTu і 3DMark Sling Shot виявилися, на наш погляд, дуже гідними для недорогого пристрою.
В іграх Mi A2 також показав непогану продуктивність. В World of Tanks: Blitz швидкість гри практично не опускалася нижче «стелі» в 60 fps, а в Injustice 2 середній рівень fps тримався на цілком комфортних 30 кадрах.
World of Tanks: Blitz
Injustice 2
Сканер відбитків пальців в смартфоні працює максимально швидко і точно: від моменту прикладання пальця до відображення робочого столу проходять лічені миті. Датчик успішно розпізнає відбиток в будь-якому положенні пальця, навіть якщо він покриває лише половину сканера.
Основний динамік дуже гучний, і може забезпечити звук досить непоганої якості — згодиться не тільки для повідомлень, але і для прослуховування музики або перегляду фільмів у себе вдома.
Камера
Вбудований додаток «Камера» має стандартну компонування: зліва розташовані кнопки швидких налаштувань, а праворуч — список режимів, між якими можна перемикатися свайпамі, а також кнопка спуску. Всі написи завжди розміщені в портретній орієнтації, незалежно від налаштувань автоповороту, що трохи незручно при використанні ручного режиму.
Основна камера в смартфоні подвійна, причому головний модуль має дозвіл 20 Мп, а допоміжний — 12 Мп. Також гаджет оснащений подвійним світлодіодним спалахом і системою електронної стабілізації, яку забезпечує гіроскоп.
З денною зйомкою апарат справляється на відмінно: фотографії виходять чіткими навіть у дрібних деталях, мають правильну передачу кольору і експозицію — причепитися просто не до чого
При макрозйомці до максимально деталізоване об’єкту ви бонусом отримуєте красиве бокэ без задіяння спеціального режиму
Робота HDR не завжди помітна без пильної порівняння знімків, тому його краще залишити в автоматичному режимі, гаджет сам вирішить, коли необхідно використовувати розширений динамічний діапазон.
HDR вимкнено
HDR включений
В добре освітлених приміщеннях фотографії виходять нітрохи не гірше, ніж удень: розгледіти шуми нам не вдалося навіть в темних куточках картинки
І при нічній зйомці кількість шумів на фотографіях мінімально, хоча зображення можуть дещо втратити чіткості
Додаткова камера смартфону потрібна, в першу чергу, для портретної зйомки, про що своєю назвою натякає відповідний режим. Регулювати ступінь розмиття вручну не можна, але програма і так справляється із завданням практично ідеально.
Невеликі проблеми можуть бути хіба що на складних об’єктах начебто розвіваються волосся. Або, як на прикладі нижче — сітчастих крил Мухи-Цокотухи
Дозвіл при зйомці панорам на Mi A2 становить 6,5 Мп — це помітно менше розміру звичайних фотографій
Відеозаписи на смартфон, завдяки згаданій вище електронної стабілізації, дійсно виходять дуже плавними. Але з неясної причини апарат часто помиляється в автоподстройке експозиції, з-за чого деякі види на роликах виходять дуже темними. Максимальна роздільна здатність зйомки — Ultra HD.
Фронтальна камера у новій версії зазнала значні зміни: в новинці встановлений 20 Мп сенсор, який суб’єктивно відрізняється від основної камери тільки відсутністю автофокусу. Спалах для фронтальної камери працює в режимі ліхтарика — світить постійно в умовах поганого освітлення. Це позбавляє від небажаних відблисків і дозволяє відразу побачити на екрані, яким вийде знімок. По частині якості знову прискіпатися не до чого: для селфи Xiaomi Mi A2 підходить ідеально.
Бездротові інтерфейси
Набір бездротових інтерфейсів виявився досить очікуваним. Тут і підтримка двох SIM-карт зі світовим LTE і Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac в діапазонах 2,4 і 5 ГГц, Bluetooth 5.0. А ось NFC, на жаль, знову не завезли, і на підтримку Google Pay розраховувати не варто.
З навігаційних систем доступні GPS, ГЛОНАСС і BDS, холодний старт при наявності підключення до Інтернету не займає і 10 секунд, а гарячий і зовсім відбувається практично миттєво.
Автономна робота
У новинці використовується незнімний акумулятор 3000 мАч. Начебто непогана ємність, але на ділі — занадто маленька для апарату з шестидюймовий дисплеєм. Так, він протримається повний робочий день при активному використанні (3-4 години роботи екрану), але більшого чекати не варто. В іграх середньої яскравості екрану Mi A2 здатний пропрацювати близько чотирьох годин від повного заряду, а при відтворенні Full HD відео в авиарежиме — дев’ять годин.
Підсумки
Xiaomi Mi A2 вийшов досить дивним. Якісний дисплей, непогана продуктивність в іграх і, без перебільшення, відмінна камера за порівняно низьку ціну могли б зробити гаджет мрією. Але виробник пішов на ряд сумнівних рішень. У їх числі — відсутність аудіороз’єми, модуля NFC і досить скромна автономність в догоду товщині корпусу. Остання, втім, нівелюється надяганням комплектного чохла, без якого користуватися смартфоном не дуже-то комфортно. Якщо ви задумаєтеся про придбання Mi A2, радимо обов’язково спочатку потримати гаджет у власних руках. Це той випадок, коли рішення про купівлю слід приймати саме таким способом.
Дізнатися більше про Xiaomi Mi A2
Плюси:
- непогана продуктивність;
- хороша камера.
Мінуси:
- невдала конструкція блоку основної камери;
- відсутність 3,5-мм аудіороз’єм і NFC;
- середня автономність.
Автор тексту: Володимир Терехов
Фото пристрою: Денис Плотніков
в каталозі DevDB
Будьте первым, кто оставит комментарий!