Нажмите "Enter", чтобы перейти к контенту

Огляд Xiaomi Mi Notebook Air 13.3 (2018): доречна претензія на бізнес-клас

Помірно компактний і досить продуктивний ноутбук, всім своїм виглядом претендує на бізнес-клас (і небезпідставно), та ще й за підйомні гроші — звучить спокусливо, чи не так? Віриться насилу рівно до того моменту, як бачиш в назві поєднання Xiaomi Mi — вже ці-то вміють робити топчик за недорого. Правда, зазвичай не обходиться без компромісів. Як йдуть справи цього разу, дізнаємося з огляду Mi Notebook Air 13.3 зразка 2018 року.

Технічні характеристики Xiaomi Mi Notebook Air 13.3 (2018)

  • Тип: ноутбук
  • Матеріал корпусу: метал
  • Операційна система: Windows 10 Домашня, 64 біт (без обмежень за мовами)
  • Дисплей: IPS, 13,3″, Full HD (1920×1080), 166 ppi, ламінована (глянцевий), Gorilla Glass 3
  • Процесор: Intel Core i5-8250U (4 ядра, 8 потоків, 1,6 ГГц / 1,8 ГГц, Turbo boost до 3,4 ГГц)
  • Відеоядро процесора: Intel HD Graphics 620 (300-1100 МГц)
  • Графічний процесор: NVIDIA GeForce MX150 (1468-1532 МГц, 2 ГБ пам’яті)
  • Оперативна пам’ять: 8 ГБ (DDR4, 2400 МГц)
  • SSD: 256 ГБ (PCIe 3.0 x4, SSD)
  • Інтерфейси: 1x USB Type-C (3.1), 2x USB Type-A (3.1 і 3.0), HDMI 1.4, 3,5-мм аудіороз’єм
  • Бездротові інтерфейси: Wi-Fi 802.11 ac + Bluetooth 4.2
  • Блок живлення: 65 Вт, зовнішній
  • Акумулятор: 39 Вт*год
  • Габарити: 30,9х21,1×1,48 см
  • Маса: 1,31 кг

Непомітна еволюція

Давайте відверто: лінійка Mi Notebook Air «повітряної» ніколи не була, з товщиною майже півтора сантиметра в дебютному для себе 2016 році. Тим більше, сьогодні. Так, габарити в третьому поколінні не змінилися: девайс яким був — зовсім не air, відповідно, не ультрабук — таким і залишився. Взагалі, зовні від моделі 2016 року він відрізняється хіба що наявністю дактилоскопа на тачпаді, а від моделі 2017-го — нічим взагалі: ті ж рамки навколо дисплея, та ж клавіатура, ті ж роз’єми…

Обзор Xiaomi Mi Notebook Air 13.3 (2018): уместная претензия на бизнес-класс

Може бути, в «залозі» щось кардинально змінилося? Так теж, знаєте… Ні, звичайно, модель 2018 року вендор встановив актуальний процесор восьмого покоління (i5 або i7, як і раніше), трохи більш швидку пам’ять… але на цьому все. У сенсі, це — все, більше взагалі нічого не змінилося: та ж графіка, той же об’єм вбудованої пам’яті…

З іншого боку, Mi Notebook Air ще ні разу не бував у нас на огляді, між тим їх тепер офіційно поставляють на російський ринок. Відповідно, гарантовано ніяких проблем з «Windows для однієї мови» і мороки з гравіюванням клавіатури не буде — російський є і в софті, і на клавішах.

 

Зовнішній вигляд і ергономіка

Відсутність логотипу і взагалі будь-яких розпізнавальних знаків на матовому кришці — фішка ноутбуків Xiaomi. Комусь рішення сподобається, комусь ні, але воно дуже вдало відрізняє ноутбук від конкурентів. Можна купити наклейку з яблуком… ну, ви зрозуміли.

Обзор Xiaomi Mi Notebook Air 13.3 (2018): уместная претензия на бизнес-класс

Mi Notebook Air не тільки по частині логотипу мінімалістичний: строгі прямі лінії з акуратними скругленнями без претензій на стилістичну химерність. Колір клавіш у нашому випадку чорний, але у продажу найчастіше можна знайти версію з сріблястою клавіатурою. Підсвічування клавіш рівна і акуратна, сяйво з-під кнопок вирвиоко не забезпечує. Хіба що яскравість не налаштовується, а режим автоматичного вимкнення спрацьовує дуже швидко. Краще постійно тримати підсвічування або включеним або вимкненим.

Обзор Xiaomi Mi Notebook Air 13.3 (2018): уместная претензия на бизнес-класс

Кришка приєднана до корпусу єдиною петлею практично на ширину пристрою. Відкривається легко на кут 120 градусів, притримувати підстава другою рукою не потрібно. Фіксується досить жорстко, при наборі тексту на колінах або м’якій поверхні кришка не трясеться. Глянсову поверхню скла заляпати простіше, ніж два байти переслати, так що відбитки в районі web-камери будуть постійно — саме тут зазвичай цепляешь пальцями кришку при відкритті. Зате шматочком ізоляційної стрічки можна відразу вгамувати внутрішнього параноїка і умовити естета. Оскільки тачскрін відсутня, за забрудненість самого дисплея можна не турбуватися.

Обзор Xiaomi Mi Notebook Air 13.3 (2018): уместная претензия на бизнес-класс

Якщо лікті знаходяться нижче рівня клавіатури, грань ноутбука досить сильно натирає зап’ястя, особливо правої руки (для лівшів, відповідно, лівою). Невелике закруглення явно не завадило б, або хоча б напульсник в комплекті. Як тільки ноутбук перебирається на коліна, проблема знімається автоматично. З іншого боку, ергономіка вчить нас, що при роботі на клавіатурі лікті повинні бути зігнуті під прямим кутом або близько того. А в цьому випадку зап’ястя залишаться в недоторканності…

Решітка радіатора і динаміки знаходяться у нижній частині корпусу, що накладає відповідні обмеження на користування ноутбуком: завалившись на диван і/або поставивши його на живіт, не боляче-то довго попрацюєш. До речі, знімне дно ноутбука, закріплене гвинтами з «зірочкою» (один з них перебуває під центральною опорною ніжкою) і засувками — дістатися до нутрощів з метою очищення або апгрейду «заліза» не складе праці.

Обзор Xiaomi Mi Notebook Air 13.3 (2018): уместная претензия на бизнес-класс

 

Порти і роз’єми

Радує, що вендор не пішов на поводу трендів і зберіг звичні роз’єми. Type-C, розташований праворуч, використовується для зарядки. Два стандартних USB Type A рознесені на протилежні грані ноутбука. А на лівій з одним з них є сусідами повнорозмірний HDMI і 3,5 мм вихід на навушники. Але ось чому немає слота карт пам’яті? По товщині він вмістився б не раз…

Обзор Xiaomi Mi Notebook Air 13.3 (2018): уместная претензия на бизнес-класс

 

Клавіатура і тачпад

Клавіатура острівного типу очікувано низькопрофільна, має механізм-метелика в основі. Всі клавіші відмінно натискаються хоч по центру, хоч по кутах, мають м’який хід, виразну віддачу і не дуже шумлять при роботі. Клавіатура підходить для друку сліпим десятипальцевим методом і для набору великих текстів, якщо подбати про те, щоб зап’ястя не контачили з гранями корпусу.

Обзор Xiaomi Mi Notebook Air 13.3 (2018): уместная претензия на бизнес-класс

Заради збереження повного розміру клавіш (за винятком F-ряду, який усічений наполовину) вендору довелося піти на компроміси. Стрілки вгору і вниз удвох займають місце однієї клавіші Enter теж присутній у мінімальній версії, цифрового блоку, зрозуміло, немає в помині. Так само як і клавіші Pause/Break, функцій якої немає й Fn-поєднанні. До речі, воно за замовчуванням інвертоване: F-ряд з простого натискання виконує свої Fn-функції. Повернути все в звичне русло допоможе комбінація клавіш Fn+Esc.

Обзор Xiaomi Mi Notebook Air 13.3 (2018): уместная претензия на бизнес-класс

А ось звичне місце Delete в правому верхньому куті займає клавіша живлення, що неминуче призводить до плутанини. На щастя, швидкі випадкові натискання, характерні для «видалити» під час набору, система ігнорує, так що несанкціоновані відключення харчування якщо і трапляються, то дуже рідко.

Тачпад досить великий, 110х67 мм, що характерно скоріше для 15-дюймових ноутбуків. У правому верхньому куті розташований сканер відбитків для розблокування ОС. Він спрацьовує дуже швидко і майже завжди з першого разу. З-за його інтеграції в тачпад панель натискається не по всій площі, верхня частина фіксована. Для натискання треба докласти стандартне зусилля, але проблем з цим не виникає — механізм чітко відпрацьовує і надійно фіксує панель. Поверхню абсолютно не брудниться, палець легко ковзає, але в мультитач-сценаріях сенсор іноді трохи «плутається» і не розуміє жести.

Обзор Xiaomi Mi Notebook Air 13.3 (2018): уместная претензия на бизнес-класс

 

Екран

Дозвіл IPS Full HD матриці при діагоналі 13,3″ дає 166 ppi, чого вистачає для комфортної роботи навіть на відстані 20-30 см від екрану.

Обзор Xiaomi Mi Notebook Air 13.3 (2018): уместная претензия на бизнес-класс

Засвітки по периметру дисплея відсутні, підсвічування в приклад іншим ноутбукам рівномірна і акуратна. Передача кольору яскрава і соковита, зображення не спотворюється навіть при максимальному відхиленні від вертикалі. На сонці глянсове скло сильно бликует, не допоможе навіть максимальна яскравість. А от мінімум забезпечить досить комфортну роботу навіть в непроглядній темряві.

 

Звук

Хвалити або лаяти звучання стереодинаміків ноутбука досить складно. З одного боку, звук чистий навіть на максимальній гучності, якого з лишком вистачить, щоб наповнити приміщення неабиякого обсягу. З іншого, динаміки не можуть похвалитися відмінною опрацюванням низів і чарівної чистотою на всіх інших частотах. Зрозуміло, кров із вух не піде навіть у меломанів, але й захвату тут нічого не викликає — просто добротна аудіосистема для стандартних сценаріїв: відеочат, музика, YouTube, кіно. Втім, що ще треба-то?

Обзор Xiaomi Mi Notebook Air 13.3 (2018): уместная претензия на бизнес-класс

 

Характеристики

На огляд приїхала молодша модель лінійки — з Intel Core i5-8250U. Для обробки графіки використовується інтегрований чіп Intel HD Graphics 620 або графічний процесор NVIDIA GeForce MX150 (1468-1532 МГц) — обидва вони встановлені в Xiaomi Mi Notebook Air.

Обзор Xiaomi Mi Notebook Air 13.3 (2018): уместная претензия на бизнес-класс Обзор Xiaomi Mi Notebook Air 13.3 (2018): уместная претензия на бизнес-класс

Очевидно, що таке «залізо» потягне, наприклад, GTA V на середніх настройках, але в цілому високої ігрової продуктивності навряд чи варто чекати. Тому обмежимося синтетичним тестуванням — проганяємо бенчи по три рази і вибираємо середнє значення.

Оперативної пам’яті вендор поставив 8 ГБ типу DDR4, яка прискорилася до 2133 МГц в торішньої моделі до 2400 МГц. Вбудований накопичувач SSD Samsung PM961 об’ємом 256 ГБ.

Обзор Xiaomi Mi Notebook Air 13.3 (2018): уместная претензия на бизнес-класс

Диск на ділі показав себе досить шустрим. Windows 10 з нуля до повністю прогруженного робочого столу (з урахуванням логіна по відбитку пальцем) «піднімалася» всього 13 секунд.

Варто відзначити відсутність різного «сміттєвого» софта: в системі немає ні настроювачів графіки від NVIDIA, ні «корисних утиліт, які будуть потрібні хіба що 1% користувачів, а решта втомляться їх вичищати. Загалом, нічого крім стандартного Windows-набору. Хіба що в меню «Пуск» кілька ярликів-посилань на скачування якихось простеньких іграшок, в що грати буде ще 1% юзерів.

 

Автономна робота

Ємність вбудованого акумулятора становить 39 Вт*год, що більш ніж прийнятно для ультрабука, але біднувато для відносно габаритного ноутбука. Втім, тиждень роботи з пристроєм показала, що все не так страшно. Повний робочий день в офісних додатках він витягає, взагалі не напружуючись: ще залишиться заряду ввечері в YouTube позалипать. Повного заряду вистачає на 6-7 годин відео з Мережі при максимальній яскравості і 50% гучності динаміків.

Обзор Xiaomi Mi Notebook Air 13.3 (2018): уместная претензия на бизнес-класс

З зарядкою все добре. За одну годину вимкнений комп’ютер заряджається на 87% з нуля, що взагалі відмінно. Ще приблизно годину йде на повну заправку.

 

Підсумки

Xiaomi Mi Notebook Air 13.3 (2018) справляє приголомшливе перше враження: відмінний суцільнометалевий корпус, класний дисплей, швидке завантаження і робота системи без сміття, зручна клавіатура, нормальний звук. Потім, правда, починаєш чіплятися: корпус натирає зап’ястя, слота для карт пам’яті немає, підсвітка клавіш вимикається занадто швидко, і взагалі — який же це Air”?

Обзор Xiaomi Mi Notebook Air 13.3 (2018): уместная претензия на бизнес-класс

Може, в кращих традиціях Xiaomi апарат буде набагато дешевше своїх прямих конкурентів? Теж, мабуть, немає: дешевше, звичайно, але не сильно. На момент написання огляду ціна в офіційному магазині становила 63490 рублів. Знову-таки, це за молодшу модель, версія Intel Core i7 йдуть за 70К рублів.

Чи варто воно того? Якщо ви готові миритися з дрібними недоліками, хочете мати достатньо потужний і компактний ноутбук з досить доречною претензією на бізнес-сегмент і крутий кришкою без логотипів — більш ніж. Тільки не забудьте прикупити напульсник. Або навчитися сидіти прямо.

 

Плюси:

  • швидкий SSD-накопичувач;
  • відсутність «сміттєвого» софта;
  • хороший дисплей.

Мінуси:

  • не надто вдала ергономіка;
  • немає слота для карт пам’яті.

Автор тексту: Макс Дворак

Фото пристрою: Денис Плотніков

61000руб.Рекомендована ціна

на момент публікації

Обговорення на форумі

Будьте первым, кто оставит комментарий!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code